На Закарпатті запрацюють 13 бюро правової допомоги

Опубліковано: | Переглядів: 1176
 • Поділіться із друзями:

Сьогодні, 31 серпня в ОДА відбулася прес-конференція за участі Руслани Натуркач, начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, Василя Попадинця, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Івана Алмаші, першого заступника начальника головного територіального управління юстиції. Темою обговорення стало відкриття 13 бюро безоплатної юридичної допомоги, що відбудеться 1 вересня на Закарпатті.

1

З 2015 року на Закарпатті вже працюють три центри з надання юридичної допомоги – в Ужгороді, Мукачеві та Хусті, а зараз вони будуть ще в 13 районних центрах.

Новостворені бюро є структурними підрозділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, вони не повинні бути бюрократичними установами, а навпаки стати помічниками для громадян.

Бюро відкриваються з метою впровадження безоплатної юридичної допомоги на регіональному рівні та розширення доступу громадян до отримання цієї допомоги.

В липні по всій області проходив відкритий конкурс з відбору керівників тринадцяти бюро правової допомоги, на який було подано 120 заявок, а фактично взяли участь 80 претендентів.

У кожному бюро працюватиме 2-3 фахівці-юристи, які надаватимуть правові консультації відвідувачам, прийматимуть звернення про отримання безоплатної вторинної правової допомоги (представництво інтересів у суді) та допомагатимуть в доступі до електронних сервісів Мінюсту.

«В рамках плану Міністерства юстиції з реформування територіальних органів юстиції впродовж першого півріччя 2016 року було ліквідовано старі районні управління. В результаті проведених організаційних заходів в Закарпатській області було ліквідовано 13 районних та міських управлінь юстиції, скорочено витрати на утримання апарату територіальних підрозділів міністерства юстиції. Скорочено кількість держслужбовців з 505 до 386 осіб», – зазначила Руслана Натуркач.

Бюро надаватимуть фахову допомогу для соціально незахищених верств населення. Первинна допомога надаватиметься безкоштовно всім без винятку, а от скористатися вторинною правовою допомогою зможуть лише визначені законом категорії громадян – малозабезпечені, інваліди, діти-сироти, учасники бойових дій в зоні АТО та переселенці.

В кожному бюро буде єдина база, яку будуть формувати та підтримувати в актуальному стані юристи-практики.

З 1 січня по 31 липня 2016 року місцевими центрами з надання безкоштовної правової допомоги опрацьовано 1591 звернення та надано 381 доручення на представництво адвокатів у судах. Найчастіше за правовою допомогою громадяни звертаються із вирішення питань соціального забезпечення, житлових, сімейних та інших цивільних питань.

«В таких центрах є навіть можливість надання консультацій, за попередньою домовленістю, по комп’ютерній програмі Skype. Також, при наявності Інтернету люди зможуть поспілкуватись з керівництвом через відео-конференції, без особистої зустрічі», – повідомив Іван Алмаші.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події