121481
08:45 30.112021

У Берегові вручили премії ім. Бертолона Ліннера

Життя 4030

За організації Берегівської асоціації християнських інтелектуалів та Берегівської римо-католицької громади у Берегові 27 листопада відбулося вручення цьогорічних премій імені Бертолона Ліннера. Відзнаку, яку цьогоріч в області вручають уже вп’яте, отримують закарпатські медичні працівники, які є визнаними та шанованими у своїй професії.

Відомий уродженець Берегова Бертолон Ліннер за часів Першої світової війни служив польовим хірургом на російському та італійському фронті, де ніколи не робив різниці між «своїми» та «чужими» пораненими, адже для нього кожне життя було однаково важливим. Після війни він повернувся до Закарпаття. На його честь у 2017-му році було названо премію, якою щороку відзначають роботу та життєвий шлях гідних представників сфери охорони здоров’я Закарпаття, зокрема лікарям, медсестрам.

Урочистості розпочалися з богослужіння в римо-католицькій церкві Берегова, яке провів настоятель берегівської парафії Янош Молнар. Після цього учасники церемонії зібралися в Будинку для паломників ім. о. Ференца Пастора.

Участь у заході взяли перший заступник Генерального консульства Угорщини у м. Ужгороді Ласло Віда, консул Генерального консульства Угорщини у м. Берегові Іштван Дєбнар, директор Діаконального центру Закарпатської реформатської церкви Адальберт Надь, голова Закарпатського угорського товариства працівників охорони здоров’я Ференц Чік, директор Берегівської районної лікарні Іван Малеш, нащадок Бертолона Ліннера Андраш Ловаш, очільниця Берегівської асоціації християнських інтелектуалів Елеонора Якаб, настоятель Берегівської римо-католицької парафії о. Янош Молнар, настоятель Великобийганької парафії римо-католицької церкви Шандор Манкович.

Консул Іштван Дєбнар під час виступу зокрема коротко розповів про життєвий та професійний шлях Бертолона Ліннера. Дипломат підкреслив, що нинішній захід – гарна нагода, аби висловити вдячність медичним працівникам – лікарям, медсестрам – які з початку пандемії коронавірусу стоять на передовій боротьби з недугою.

Нащадок Бертолона Ліннера Андраш Ловаш, звертаючись до присутніх, висловив вдячність за те, що в Берегові шанують та зберігають пам’ять про його предка, відомого уродженця міста.

«Ми віддаємо себе як знаряддя в руки Бога і служимо Його великим планам, на благо інших. Бертолон Ліннер так і робив! […] Лікар Бертолон Ліннер був відомий своєю скромністю, готовністю діяти, покірністю, не шкодуючи часу та сил він служив іншим, не очікуючи нічого натомість», – наголосила, у свою чергу, Елеонора Якаб.

Затим учасники заходу переглянули короткий фільм про премію, який виготовив Мігай Газдаг за підтримки фонду «За євангелізацію угорців у Карпатському басейні» та фонду ім. Габора Бетлена.

Після цього оголосили імена лауреатів цьогорічної премії ім. Бертолона Ліннера. Відповідно до рішення адміністративної ради, премію 2021 року отримали лікар Єлизавета Сірчак, а також фельдшер Іштван Гогола.

Єлизавета Сірчак народилася 27 грудня 1977 року в місті Берегово в римо-католицькій родині. Після закінчення середньої школи в 1995 році вступила на медичний факультет Ужгородського національного Університету. Після успішного завершення навчання та інтернатури за спеціальністю «внутрішні хвороби» працює старшим лаборантом кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Ужгородського національного університету, пізніше асистентом, доцентом, а з минулого року – завідувачем кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб УжНУ.

У 2013-му році Єлізавета Сірчак захистила докторську дисертацію на засіданні спеціалізованої вченої ради Дніпропетровської медичної академії МОЗ України та Інституту гастроентерології НАМН України. Доктор медичних наук, професор, завідуюча кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб медичного факультету УжНУ, вона водночас не забуває і про своїх пацієнтів у Берегові.

Іштван Гогола народився 6 вересня 1980 року у м. Берегово. Після закінчення 9 класу вступив до Берегівського медичного училища, після закінчення якого в 2000 році здобув спеціальність фельдшера. Протягом наступних п’яти років вивчав психологію в Івано-Франківському національному медичному університеті. Із 2002 по 2002 рік працював у амбулаторії села Велика Бакта на Берегівщині, згодом в одній зі шкіл Берегова. У 2007 році стає психологом Берегівської угорської гімназії ім. Габора Бетлена (нині ліцей), паралельно викладав у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ на кафедрі психології. Член місцевої реформатської громади, Закарпатської угорської асоціації скаутів. Регулярно веде передачі на берегівській радіостанції «Пульс». Іштван Гогола допомагає хворим на дому, надає духовну підтримку родичам тяжкохворих.

Про обох відзначених можна сказати, що вони гідно представляють спадщину Бертолона Ліннера, і як медичні працівники, і як приватні особи, про що свідчить отримана премія.

Після церемонії вручення захід своїм виступом прикрасили вихованці Берегівської школи мистецтв ім. Золтана Кодая та учні Берегівського ліцею ім. Лайоша Кошута.

На завершення Андраш Ловаш вручив Елеонорі Якаб фотографію Бертолона Ліннера у військовій формі, зроблену сто років тому, як знак вдячності за збереження пам’яті про видатного лікаря.

Після цього учасники заходу поклали вінки до пам’ятної дошки на будинку, де народився Бертолон Ліннер, та вклонилися його пам’яті.

(K. K./Kárpátalja hetilap/ Тижневик Kárpátalja)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне