https://rx.ua
109452
14:49 14.012021

Тарифний протест: закарпатці проти підвищення комунальних платежів. ВІДЕО

Життя 2000

В Ужгороді, біля будівлі облдержадміністрації, відбувся мітинг проти підвищення тарифів на газ і його постачання, а також на електроенергію. На акцію протесту прийшли понад сотню осіб. Самі мітингувальники запевняють, що змушені були вийти на акцію протесту, бо бояться отримувати нові платіжки за опалення, адже попередні ледь мали можливість сплатити.

Серед вимог протестувальників: скасувати Постанови Кабінету Міністрів України, якими встановлено фіксовані ціни на електроенергію, газопостачання та газорозподіл для всіх споживачів та повернути раніше встановлені пільги. Адже за словами протестувальників, тарифи є безпідставно та штучно завищеними; оприлюднити технічно та економічно обґрунтовані розрахунки формування цін на газопостачання та газорозподіл, а також цін на ринку електроенергії в Україні, що стали підставою для підвищення тарифів відповідно до постанов НКРЕКП№ 2765-2787 від 30 грудня 2020 року.

У зверненні протестувальників також йдеться про те, що потрібно ініціювати створення комунальних газорозподільних підприємств з одночасним поверненням у власність територіальної громади газопроводів, що пролягають на території ОТГ (міста) та передачею останніх на баланс комунальних підприємств.

З мітингарями поспілкувався голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, який повідомив, що вчора Уряд прийняв рішення про зниження ціни на газ на 30%.

За його словами, на нараді під керівництвом Президента України досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%.

Утім, така відповідь не надто задовольнила мітингарів. Кажуть, будуть протестувати, допоки в Україні не встановлять справедливі тарифи на комунальні платежі.

Христина БІКЛЯН

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне