https://rx.ua
107580
12:15 29.102020

Світ побачило унікальне видання Тетяни Літераті про Ужгород угорською мовою. ФОТО

Життя 2773

«Історична прогулянка Ужгородом» – зібрання нарисів життєвих історій людей, що колись мешкали в Ужгороді, долі будівель та вулиць, які чудово дослідила відома журналістка, авторка серії книг «Втрачений Ужгород» Тетяна Літераті.

Ідея створити угорськомовний варіант «Втраченого Ужгорода» з’явилася вже давно, адже читачі вже неодноразово зверталися до авторки з таким проханням. Презентацію нової книги провели в стінах Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, куди запросили й нащадків героїв історій, описаних Тетяною Літераті у своїх книгах.

Зауважимо, що «Історична прогулянка Ужгородом» свого роду вибіркове зібрання матеріалів авторки з першої та другої книг, а також публікацій з мережі Інтернет. До неї увійшли 39 публікацій. Друк книги став можливий завдяки підтримки угорського уряду та фонду «Габора Бетлена».

Відкривав захід керівник дипломатичної установи Йожеф Бугайла. Він розповів, що презентацію угорськомовного видання мали провести ще у березні, однак через введення суворих карантинних обмежень захід відмінили. Проте зараз вирішили все-таки презентувати книгу – у вузькому колі з дотриманням соціальної дистанції та маскового режиму.

«В цій книзі в змальовані історичні події та факти, які дозволяють нам зазирнути в сторінки історії міста над Ужем, побачити постаті минулого, що ходили вулицями цього міста та стали невід’ємною його частиною. Тому щиро дякую автору Тетяні Літераті та Вікторії Рего-Макушиній, яка зробила чудовий переклад книги угорською мовою», – додав Йожеф Бугайла.

У свою чергу Тетяна Літераті подякувала усім причетним до появи цієї книги на світ. Зокрема видавцю, редактору та перекладачу, які присвятили роботі над збірником не один місяць. Це була клопітка робота, в яку кожен з них вклав частинку своєї душі.

«Проєкт «Втрачений Ужгород» вже скоро святкуватиме свою шосту річницю. Коли я розпочинала над ним роботу ніяк не очікувала, що він стане таким тривалим та глибоким. Але заходячи в будинок до інтелігентної родини і слухаючи їхні історії ти просто не можеш не заглибитися в це, не пережити це. Я пропускаю через себе кожну історію, що мені розповідають. А реакції членів родин, про які я писала, дали мені мотивацію, я зрозуміла, що це потрібно не тільки їм, але й місту. З часом у мене назбиралося більше сотні публікацій в мережі і у друкованому виданні, але читачі постійно зверталися з проханням видати книгу. Так, у 2017-му світ побачила моя перша книга», – розповіла пані Тетяна.

Вікторія Рего-Макушина працювала над перекладом книги понад півроку, однак зізнається, хоч було й складно, але така робота принесла їй тільки задоволення: «Я слідкувала за роботами Тетяни практично з першої публікації. Тому дуже раділа, коли угорськомовне видання «Kárpátalja» почало друкувати на своїх сторінках її матеріали. Коли минулого року до мене звернулися з проханням працювати над перекладом книги я відразу відповіла так. Тому щиро вдячна всім, хто мене підтримував, особливо родині та чоловіку, який став першим читачем готових розділів та вносив свої корективи».

Влітку Тетяна Літераті перезентувала громадськості наступне видання серії «Втрачений Ужгород. Професії та підприємства». Тож маємо сподівання, що «Історична прогулянка Ужгородом» буде не єдиною книгою авторки, яку з успіхом зустрінуть не тільки в Ужгороді, а й в Угорщині.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне