https://rx.ua
103634
08:30 3.072020

Спільну виставку Роберта Товта та Ласло Сочки провели в Ужгороді. Фото, Відео

Життя 3170

Роботи художника Роберта Товта та скульптора Ласло Сочки представили у виставковій залі Генерального консульства Угорщини у місті Ужгороді. Дипломатична установа вже далеко не вперше виставляє у своїх стінах експозиції творінь закарпатських митців, однак через карантинні обмеження вимушена перерва затягнулася на кілька місяців.

Однак уже 2 липня відбулося урочисте відкриття виставки одразу двох митців. Кожен з них володіє чуттєвими та неосяжними мотивами, які вони з радістю демонстують навколишньому світу через власну творчість. Їхні роботи багатогранні та змушують подивитися на перший погляд звичні речі з кількох сторін. Це і пейзажі, які ніби живуть окремим життям і виходять за межі картинних рам. І скульптури, що дозволяють дати волю власній фантазії та уяві. Цікаво, що митці вирішили не кріпити назви до своїх робіт, тож кожен глядач може сам визначити що саме бачить перед собою.

Представляв митців керівник дипломатичної місії Йожеф Бугайла, який висловив радість від продовження хорошої традиції проведення таких виставок у їхній установі.

«Це наша перша виставка в умовах карантину. Хоча вона й не така як завжди – ми тримаємо соціальну дистанцію та носимо маски, однак для творчості немає перешкод. Ще однією цікавинкою нашої експозиції стало й те, що вона представляє одразу двох митців, які працюють в різних жанрах – живопису та скульптури», – додав пан Йожеф.

Агнеса Кулін, голова Товариства угорських митців Закарпаття імені Імре Ревеса зауважила, що можливо на перший погляд здається незвичним поєднання робіт художника та скульптора, адже вони оперують різними інструментами для вираження власних думок. Проте є в них і дещо спільне – вплив пророди, її краси та незвіданості можна побачити в обидвох. В той час як Ласло Сочка, опускаючись на глибину суті митецької роботи проявляє її у вигляді рельєфних скульптур, а Роберт Товт змальовує яскраві образи природи, що бачить перед собою.

Довідка.

Художник Роберт Товт член Об’єднання професійних художників Закарпаття та Товариства угорських митців Закарпаття ім. Імре Ревеса. У творчому доробку художника переважають пейзажі й натюрморти, іноді – портрети. Роботи виконані у реалістичній манері переважно олійними фарбами, рідше аквареллю. З найбільшим задоволенням автор пише картини, на яких зображує красу рідних Карпат у різні пори року.

Скульптор Ласло Сочка член Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України та лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі. Основні матеріали, з якими працює майстер, – тверді породи дерева: ясен, граб, бук, черешня, слива, горіх, а також бамбук і бузок. Вдається до покриття дерев’яних каркасів найновіших робіт гіпсом та акрилом.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне