ko.net.ua

На Закарпатті спалахів інфекційних хвороб за останній місяць виявлено не було

У липні поточного року станом на 24.07 в Україні зареєстровано 18 спалахів гострих кишкових інфекцій (далі – ГКІ) та вірусного гепатиту А (далі – ВГ-А), з яких 9 виникли у побуті, 6 – у закладах громадського харчування, 2 – в дитячих оздоровчих закладах та 1 – в дитячому дошкільному закладі.

Загальна кількість хворих складає 299, з яких 142 – діти. Із 18 зареєстрованих спалахів встановлено діагнози ГКІ в 9 випадках, сальмонельоз – в 5, ВГ-А та шигельоз – по 2. Спалахи не мають географічної сконцентрованості.

Основні причини зараження – вживання неякісної їжі, питної води та недотримання елементарних правил особистої гігієни. Також вагомою обставиною є недотримання технологічного процесу приготування їжі та зберігання харчових продуктів. Вказані обставини мали місце як в закладах громадського харчування, так і у випадках захворювання в побуті.

Дитячий оздоровчий табір “Салют” с. Коблево Миколаївської області після виявлення фактів зараження закрито для перебування дітей, також припинило роботу кафе «Гостинний двір» міста Любомль Волинської області. Наразі фахівцями територіальних Лабораторних центрів відібрано відповідні проби готової продукції, сировини, води – епідеміологічні розслідування тривають.

Звертаємо увагу, що реалізація політики в галузі державного контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів забезпечує Державна служба України з питань безпечності продуктів та захисту прав споживачів Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Відтак, у разі виявлення порушень технології приготування чи норм зберігання продукції у закладах громадського харчування радимо негайно повідомляти Державну службу України з питань безпечності продуктів та захисту прав споживачів за номером телефону, що вказано на офіційному сайті установи.

Центр громадського здоров’я України нагадує: збудники кишкових інфекцій (віруси чи бактерії) можуть потрапити в продукти харчування на будь-якій стадії шляху – від виробництва до столу. Кожен учасник процесу як виробник і реалізатор, так і сам споживач можуть сприяти зараженню харчових продуктів.

Будьте відповідальні! Запам’ятайте п’ять кроків до безпечної їжі.

Підтримуйте чистоту:

Відокремлюйте сиру їжу від готової:

Ретельно готуйте їжу:

Зберігайте їжу при безпечній температурі:

Використовуйте безпечну воду і свіжі продукти: