ko.net.ua

У закарпатської квітникарки пишно зацвів різдвяник. ФОТО

Ольга з Іршавщини вирощує кімнатні рослини. Серед різноманіття переважають кактуси, які щороку пишно цвітуть. Господиня тішиться красі, радо ділиться саджанцями із друзями, знайомими.

– Нехай і в інших росте, нехай люди радуються, – каже і додає: – Квіти відчувають енергетику людини, ростуть у добрих і позитивних. Але вони потребують хорошого догляду, знання справи.

Ольга вирощує різдвяник у п’ятьох горщиках. Тиждень тому квіти розпустилися. Краса неймовірна – тільки милуйся.

– У нашій хаті різдвянка (так називають цю квітку в нашому селі) з’явилася 40 років тому. Родичка дала мамі декілька пагонів. Майже у кожній оселі Малого Раківця є різдвянка, господині люблять її за неймовірні квіти-дзвіночки. Декілька років на наших рослинах квітки не з’являлися. Я їх доглядала, пересаджувала, підживлювала, але результату не було. І ось вісім років тому почали цвісти, причому не під час новорічно-різдвяних свят, а навесні, на Великдень, – розповіла цікаву історію квітникарка.

Влітку виносить всі горщики надвір і ставить там, де найкраще потрапляють сонячні промені.

До речі, ця квітка має чимало назв: різдвяник, декабрист, зігокактус, шлюмбергер, Варварина коса. Це домашня рослина, яка потрапила до нас з тропічних лісів на південному сході Бразилії. Зазвичай починає цвісти в грудні і радує нас весь зимовий період. На її зелених звисаючих пагонах з’являються квітки, схожі на дзвіночок. Довжина квіток досягає 3-8 см. Квітки бувають різного забарвлення, найпоширеніші на Закарпатті – червоні, червоно-оранжеві, рожеві, лілово-рожеві.

Ірина КОВАЛЕНКО