74911
11:31 7.022019

Закарпатські екологи здійснили перевірки у трьох районах області

Життя 4068

4 робочі рейдові групи з числа інспекторів Державної екологічної інспекції у Закарпатській області цими вихідними здійснили заходи державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства під час проведенням обліку чисельності мисливських тварин у мисливських угіддях ГО ЗТМР “Лісівник” в межах Мукачівського, Свалявського та Берегівського адміністративних районів.

Облік проведено методом шумового прогону з використанням мисливських собак на пробних площах. В результаті прогону  візуально зафіксовано особини  козулі,  зайця, лисиці, а також відмічено сліди звірів, які вийшли з облікових ділянок, а саме козулі та кабана. На облікових площах знаходяться годівниці та  підгодівельні майданчики, на яких в достатній кількості наявні корми (качани кукурудзи, сіно, кормові віники та сіль). Біля годівниць та підгодівельних майданчиків наявні старі та свіжі сліди кабана, козулі, зайця та лисиці. Підгодівля тварин проводиться регулярно.

Облік чисельності мисливських тварин проводиться щорічно після закінчення мисливського сезону відповідно до вимог ст.30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Це обов’язкові заходи для всіх користувачів мисливських господарств. Тож у період з січня по лютий проходить таксація копитних та хутрових тварин. Підрахунок здійснюється шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів. Основною метою обліку є визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельності в різних угіддя тощо.

На підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин, повідомила “Карпатському об’єктиву” Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На міжнародній виставці у Бухаресті презентували туристичний потенціал Закарпаття
12:53
Рятувальники Рахівщини допомогли подружжю, яке заблукало під час катання на Драгобраті
12:39
Закарпатець Богдан Черепаня — чемпіон Європи зі змішаних єдиноборств ММА 2026
12:28
Приватне життя під прицілом закону: що надумали депутати в що кажуть краяни
12:14
На Ужгородщині затримали водія, який у стані сп’яніння здійснив наїзд на жінку-пішохода
11:41
«Ужгородська Палачінта» повернулася після шестирічної паузи: три дні смаку, музики й благодійності
11:22
У Косоні провели річні загальні збори місцевих осередків Товариства угорської культури Закарпаття
11:18
В Мукачеві відбувся офіційний робочий візит делегації Посольства Японії в Україні
09:41
В Ужгороді відбувся ветеранський турнір з мініфутболу
09:24
Сьогодні на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні Миколою Колбасом
09:12
Всі новини