ko.net.ua

На Закарпатті експонували виставку вишитих портретів Шевченка

Вишиті портрети та цитати із творів Тараса Шевченка експонували днями в атріумі Закарпатської ОДА.

Організатори вперше привезли до Закарпаття експозицію із 74 полотен, які протягом року вишивали 77 майстринь-вишивальниць і один вишивальник з Полтавщини та Канева.

Роботи експонувалися у рамках проекту «Образ і Слово Кобзаря у вишивці» за ініціативи Полтавського відділення ВГО Союзу українок, схваленого Всеукраїнською громадською організацією Союзу українок.

– Ця виставка побувала вже у п’яти областях України. Вона приурочена 205 річниці Тараса Шевченка. Окрім того, цьогоріч Союз українок відзначає 100-річчя з дня створення. Тому проведення такої виставки є дуже символічним. Адже Шевченко – завжди живий, – розповіла Олена Федорова, голова Закарпатської обласної управи Союзу українок.

За словами організатора та координатор проекту Катерини Калініченко, автор усіх цих розробок Григорій Кисіль, портрет якого теж представлений в експозиції. Він створив цілу книгу цих портретів та афоризмів, а потім виникла ідея втілити в життя ці роботи. Тож протягом року вишивальниці працювали над цими полотнами. На жаль, вже перед самим запуском проекту Григорій Олексійович пішов з життя. Але його ідея та праця – живі.

– Шевченко продовжує йти до нас у творах образотворчого мистецтва, у літературних творах, а тепер Великий Кобзар прийшов до Ужгорода у вишиваних портретах. Його обличчя вишито нашими надзвичайно талановитими вишивальницями, руки яких дійсно золоті. Вони червоними та чорними нитками вишивали невмируще лице Тараса Григоровича. І у цих портретах істина любов до Шевченка. Адже вік вишивальниць тут найрізноманітніший: від поважних майстринь до зовсім юних, – поділився своїми думками про виставку Голова Закарпатського осередку спілки письменників України Василь Густі.

Під час відкриття виставки лунали вірші Тараса Шевченка, а кожен відвідувач зміг долучитися до вишивки на символічному полотнищі «Україна нас єднає».

На Закарпатті виставка була лічені дні, а далі – попрямує до Канева, де, за заповітом Григорія Кисіля, вона й перебуватиме на Тарасовій горі у Шевченківському національному заповіднику.

Христина БІКЛЯН