55988
08:55 23.052018

У п’ятницю в Ужгороді нагородять переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Життя 2953

У п’ятницю, 25 травня, о 13:00 відбудеться перше нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Конкурс було засновано минулого року з нагоди 95-річчя від дня народження відомого закарпатського прозаїка, лауреата Шевченківської премії. Змагання проводилося в трьох номінаціях: «молода проза» (вік учасників до 25 років), «доросла проза» та «чендеєзнавство» (популяризація та вивчення життя і творчості Івана Чендея).

До журі конкурсу увійшли: доктор філологічних наук, професор Сидір Кіраль (Київ), Марія Чендей-Трещак (донька письменника), доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету Сергій Федака, письменник і журналіст Олександр Гаврош. Конкурс малої прози імені Івана Чендея викликав несподіваний резонанс: було надіслано 173 тексти з різних куточків України та з-за кордону.

Засновником конкурсу виступила родина Івана Чендея (призовий фонд складає 20 тисяч гривень).

Нагородження переможців відбудеться у родинній садибі Чендеїв (вул. Висока, 15), в будинку, де жив і творив один з найвідоміших закарпатських прозаїків ХХ століття. Наступного дня лауреати конкурсу та члени журі відвідають селище Дубове Тячівського району, де народився Іван Чендей, та здійснять символічне сходження на гору Ясенову, яка описана в багатьох творах письменника.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині шахраї від імені податківців телефонують та вимагають кошти
16:45
Від початку на Закарпатті винесли 416 постанов за перевищення дозволеної швидкості
16:36
На Закарпатті стартували рейди з виявлення незаконно зрубаних ялинок
14:40
На Закарпатті затримали озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
14:31
1528 — новий номер Єдиної ветеранської лінії
11:59
У Перечині провели майстерку з виготовлення вертепної зірки
10:54
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
Всі новини
Головне