160873
09:11 2.042024

На Закарпатті з’явився перший в Україні відділ підтримки та популяризації сімейних форм виховання

Життя 438

Осередок при обласному центрі соціальних служб сьогодні відкрили в Ужгороді.

Тут зможуть отримувати консультації психолога й соціального педагога чи іншу необхідну допомогу новостворені прийомні, патронатні родини та дитячі будинки сімейного типу. Також відділ стане майданчиком підтримки для потенційних кандидатів у прийомні батьки, опікуни, батьки-вихователі, усиновлювачі та патронатні вихователі.

Осередок має на меті допомагати всім, хто вирішив подарувати дітям, позбавленим батьківського піклування, турботливу та люблячу родину, відзначила під час відкриття директорка Закарпатського обласного центру соціальних служб Наталія Лакатош.

«Кандидати у сімейні форми виховання потребують уваги не тільки під час проходження курсу підготовки, а й після успішного завершення навчань та отримання рекомендацій. Часто їм не вистачає психологічної підтримки, особливо на перших і найскладніших етапах адаптації до нової для себе ролі. Саме тому в нашому відділі ми прагнемо надати вчасну й кваліфіковану допомогу кожній такій новоствореній родині», – підкреслила Наталія Лакатош.

Спеціалісти відділу працюватимуть не тільки з батьками-вихователями, а й з дітьми. Для молодших тут облаштували окремий ігровий простір, розповіла в.о. керівника відділу підтримки та популяризації сімейних форм виховання при Закарпатському обласному центрі соціальних служб Ірина Дацюк.

«Наше завдання – запобігти емоційному вигоранню батьків. Для цього плануємо організовувати різні активності для прийомних сімей та ДБСТ, проводити зустрічі з потенційними кандидатами для обміну досвідом. До родин з віддалених громад виїздитиме наша команда», – зауважила Ірина Дацюк.

Відкриття відділу – спільна ініціатива Закарпатський обласний центр соціальних служб та Петро Добромільський – Голова Державної служби України у справах дітей. До облаштування осередку долучилися також представники ЮНІСЕФ, громадської організації «Неємія» та благодійного фонду «СОС Дитячі Містечка Україна».

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті зранку бригади «швидкої» прийняли пологи у трьох породіль
17:50
Весняні переспіви птахів: на Закарпатті синички просять ціці
15:11
На кордоні з Угорщиною та Румунією закарпатські митники виявили «зайві» електроскутери та авто з хитромудрими сигаретними тайниками
14:06
«Карпати-ШВСМ» не зуміли покращити своє турнірне становище
13:53
Відбувся ужгородський міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
12:34
Директорка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провела зустріч у США із волонтерами
12:01
На Рахівщині провели повчальні лекції для школярів місцевих шкіл
11:37
На Закарпатті патрульні поліцейські спільно із прикордонниками виявили тютюнові вироби
10:49
У Міжгір’ї висадили сакури
10:25
Триває чемпіонат Ужгорода з Кіокушин БуДо карате WKB
09:45
Всі новини