155824
11:22 26.112023

У Великоберезькому ліцеї відбулась урочиста посвята випускників

Життя 1553

У Великоберезькому реформатському ліцеї, який цього року відзначає 30-річчя заснування, відбулася урочиста посвята випускників. Зелені стрічки, які символізують надію, отримали 17 випускників навчального закладу. Захід провели у стінах Берегівського Будинку культури.

«На все маю силу в Христі, який зміцнює мене» (Флп. 4:13), – це було перше речення, яке прозвучало на церемонії, з котрого як одинадцятикласники, так і їхні рідні, близькі, друзі, присутні на заході вчителі та гості можуть черпати сили для повсякденного життя, щоб долати його випробування, адже навіть у нинішніх складних обставинах це нагадує нам, що всі ми повинні бути сильними та мати хоробре серце, сподіваючись на Господа. На важливості цього на початку заходу наголосив і пастор Великоберезької реформатської громади, духівник ліцею Ласло Товт. З цієї нагоди він обрав частину Псалому 127, вірш 3-5: «Воістину, дитина – дар Божий, нагорода. Юнаки-підлітки – як стріли в руці героя. Щасливий, хто цим наповнює свій сагайдак: не соромиться він, коли свариться з ворогами біля воріт». Кожен дар від Бога має чудову мету, – зазначив пастор, додавши, що Всевишній дбає про те, щоб дар завжди цінувався і був під захистом, «такими є і ці діти на сцені». 

«Закарпатські угорці – це та закордонна угорська громада, яка несе в собі найважчу історичну спадщину і найбільше бореться за своє збереження. Закарпаття завжди було краєм, периферією чогось, але водночас зміцнювало прив’язаність до рідної землі, рідної мови та освіти, вірність людей громаді та культурі», – сказав під час виступу консул Угорщини в Берегові Ґерґей Тріб. «У нинішній ситуації ми дякуємо Богу в першу чергу за те, що навчання проводиться в очній формі, і що, крім державної, є можливість навчатися рідною мовою», – додав дипломат. Звертаючись до випускників, він процитував слова Альберта Ейнштейна: «Бери уроки з минулого, живи сьогодні і сподівайся на завтра. Але найважливіше – не переставай ставити запитання».

Пастор реформатської громади словацького міста Шаморін Андраш Дьордь під час виступу пригадав 1993 рік, коли після заснування Великоберезького реформатського ліцею він був учнем закладу. «Ліцей – один із закладів Закарпаття, який може навчати весь Карпатський басейн, як бути вдячним», – зазначив він. Відтак він процитував уривок з вірша, який колись чув у стінах ліцею: «Мій батько успадкував лише боротьбу, я успадкував від нього віру для боротьби, а мій син залишить перемогу своєму синові». Хоча багато за що ще треба боротися, закарпатці – не одні, наголосив пастор.

Бейло Надь, головний світський секретар Закарпатської реформатської церкви, привітав випускників у листі: «Ця мить така особлива, яка буває лише раз у житті. Це можливість озирнутися назад на спільно проведені незабутні роки. Вас пов’язує спільне минуле та початок будівництва майбутнього. Добра праця приносить плоди, Господь почує наші молитви, і ми вчасно відчуємо його благословення».

Директорка ліцею Вікторія Іоніка-Антал, звертаючись до випускників, процитувала слова з послання Апостола Павла до коринтян: «Що б ви не робили, робіть усе на славу Божу». Щодо зелених «стрічок надії», які отримують випускники, вона зазначила, що вони також символізують безмежну любов Христа.

На заході виступили також начальниця відділу освіти, молоді та культури Великоберезької територіальної громади Жанна Белла, а також секретар Берегівської реформатської єпархії Іштван Гаднадь, які побажали учням подальших успіхів у навчанні, подоланні труднощів, а також виборі майбутньої професії.

Після вітальних промов на сцені вишикувалися випускники, кожному з яких класний керівник Лівія Гайдош прикріпила над серцем зелену стрічку надії, яка також символізує дорослішання, зв’язок із однокласниками, вчителями, співробітниками навчального закладу.

Випускників у рамках невеликого виступу привітали також десятикласники.  

Ансамбль народного танцю ліцею виконав в’язанку танців.

Затим випускники затанцювали вальс.

На завершення заходу пастор Ласло Товт подякував усім за виступ та побажав, аби цінні думки, висловлені в цей день, супроводжували випускників протягом усіх вирішальних етапах їхнього життя.

(lexi/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах