ko.net.ua

Закарпатські лікарі ознайомилися з роботою медзакладів Естонії та навели контакти для співпраці

Про це у процесі візиту делегації Закарпатської обласної ради до Талліну розповіла учасниця делегації голова депутатської комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей облради Ольга Олексик.

“На прикладі досягнутого результату реформування медицини в Естонії чітко видно до якої системи організації роботи в лікарнях нам потрібно рухатися. Особливо вразило

ефективне використання ліжко-місць з максимальним залученням усіх можливостей сучасної діагностики в найкоротші строки, високий рівень надання невідкладної та інтенсивної медичної допомоги”, — зауважила пані Ольга.

Вона також відзначила надзвичайно важливий момент- правильний розподіл пацієнтських потоків за пріоритетністю надання медичної допомоги- від негайного/ червоний рівень- ургенція/, жовтий рівень – очікування до години часу з подальшим визначенням маршруту хворого, а далі відповідно синій рівень – до 3 годин можливого очікування пацієнтом, в зелений рівень – ті хто можуть чекати 6 і більше годин.

У ході візиту до державного Північно-естонського медичного центру закарпатці почули важливу інформацію щодо складових фінансування медичного обслуговування і участі в цьому «процесі лікарняної каси» та страхової медицини. Наші лікарі відзначають надзвичайно досконалу систему цифрової підтримки медичних процесів, які зведені в одну єдину систему даних.

Відтак відвідали приватний медцентр, у якому більше акцент зроблено на ментальну медицину та реабілітацію.

В результаті зустрічі представники делегації отримали важливі контакти та знайомства що допоможуть в налагодженні наших партнерських відносин з медичними закладами нашої області.

Вони також запросили колег лікарів до співучасті в існуючих дослідженнях в напрямку генетики та персоніфікованої медицини.

Ольга Олексик також зауважила, що у Талліні багато лікарів мають українське походження і памʼятають проблеми, що стояли на шляху реформування їх медицини в пострадянський період, тому сподіваємося що наша співпраця буде мати перспективу і видимий результат у найближчому майбутньому.

Про це інформує Закарпатська обласна рада.