ko.net.ua

Закарпатцям пояснили, як законно зарибити водойму

Поки акції вселення тривають, доцільно було б дізнатись, як законно зарибити водойму. Штучне розведення (відтворення) є одним із пріоритетних завдань, які постають перед органами рибоохорони кожного року. Дані заходи здійснюються відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання (далі – Порядок) затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.08.2022 № 622.

Цей порядок визначає процедуру проведення робіт зі штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), які експлуатуються в режимі рибогосподарської експлуатації водного об’єкта виконавцями відтворення, та роботу комісії з контролю за проведенням робіт з відтворення водних біоресурсів.

Отже, для проведення робіт з відтворення ВБР виконавці відтворення зобов’язані, не пізніше, ніж за 15 робочих днів до початку проведення робіт подати до Закарпатського рибоохоронного патруля (чи іншого тер.органу Держрибагентства в районі діяльності якого розташований відповідний рибогосподарський водний об’єкт (його частина) заяву на проведення робіт з відтворення водних біоресурсів до якої додаються такі документи:

З Порядком та затвердженими формами вищезазначених документів можна ознайомитись за посиланням.

В свою чергу, Закарпатський рибоохоронний патруль, протягом 5 робочих днів розглядає заяву і додані документи та погоджує графік проведення робіт з відтворення. У разі подання виконавцем неповного пакету документів або виявлення у них недостовірних відомостей приймається рішення про відмову у розгляді заяви, про що виконавця відтворення повідомляють.

У разі настання метеорологічних умов, несприятливих для проведення робіт з відтворення, виконавцем до графіка проведення робіт можуть бути внесені відповідні зміни, погоджені з Закарпатський рибоохоронним патрулем.

Зариблення повинно відбуватися у присутності Комісії до якої входять представники Закарпатського рибоохоронного патруля, представники місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування, представники територіальних органів Держекоінспекції і Держпродспоживслужби України та представники виконавця відтворення.

Після завершення робіт із відтворення водних біоресурсів Комісія складає підсумковий акт про виконання робіт з відтворення водних біоресурсів.

У разі виникнення питань щодо порядку проведення робіт з відтворення ВБР у водойми виконавці можуть звернутися за номером: (0312) 61 23 15.

Закликаємо всіх бажаючих долучатись до акцій вселення та бережливо ставитись до рибних запасів з дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

Про це інформує Закарпатський рибоохоронний патруль.