144424
08:32 23.032023

Берегівський угорський театр виступив із прем’єрою п’єси Гоголя

Життя 3006

19 березня Закарпатський обласний угорський драматичний театр виступив із прем’єрою вистави «Сватання» Миколи Гоголя в постановці засновника закладу Аттіли Віднянського.

Особливість комедії у двох діях полягає в тому, що у виставі з переважно чоловічими образами їх втілюють акторки берегівського драматичного театру. Сім жінок та один актор-чоловік представили високу якість театрального мистецтва, через засоби комедії показали інший бік сватання, внутрішню боротьбу чоловіків та жінок, страх перед зобов’язаннями, змінами, невідомим. Незважаючи на те, що п’єса була написана майже 190 років тому, образи зображених у ній персонажів актуальні й для сучасної людини, адже тема залишається на часі, з нею стикаються всі покоління.

У виставі представлена тема боротьби за існування, що пронизує наше повсякдення, водночас режисер вказує і на справжній сенс життя, за який варто боротися навіть у важкі часи.

Минулого року театр не міг функціонувати у звичному режимі, оскільки спочатку приймав вимушених переселенців, а потім трупа грала в Угорщині та інших сусідніх країнах. Однак згодом театр відновив покази вистав-казок, а тепер на «Сватання» чекають і дорослих глядачів.

«Через те, що, окрім жіночих ролей, чоловічі також виконують жінки, усе стає ще більш захопливим. Це місцями може бути чутно і боляче, але суть не в цьому. Суть у тому, щоб сміятися і прагнути до життя. Зберігаймо щирість серця та радіймо, що ми, угорці, ще маємо можливість радіти тут, на Закарпатті», – каже режисер постановки, директор Національного театру Угорщини Аттіла Віднянський.

Директорка Закарпатського обласного угорського драматичного театру зазначила: «Вистава «Сватання», прем’єра якої щойно відбулася, – ще одна професійна віха в житті берегівського театру, адже має особливість: чоловічі ролі виконують жінки. Це також своєрідний «сигнал життя» від нашого театру до закарпатського глядача. Закарпатська угорська громада переживає дуже складний період, їй потрібні підбадьорення та підтримка, упевненість, що вона справді зможе усе це подолати, і завдання театру – відіграти в цьому роль своїми засобами. Сподіваємося, наш виступ охопить якомога більше людей на Закарпатті, і ми будемо показувати цю п’єсу якомога частіше».

Вистава – спільна постановка Закарпатського обласного угорського драматичного театру та Національного театру Угорщини (Будапешт).

Еніка Вараді/Várady Enikő/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах