ko.net.ua

На Закарпатті перевіряють місця проживання евакуйованих осіб на дотримання сан-епідем норм

На Закарпатті стежать за дотриманням санітарно-епідемічних норм у місцях проживання та харчування евакуйованих осіб.

Нещодавно фахівцями було проведено моніторинг 277 пунктів харчування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 341 місць тимчасового проживання, 83% з яких відповідають вимогам. Про це на брифінгу повідомив Сергій Шуберт, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства обласного ГУ Держпродспоживслужби.

Загалом в області розгорнули понад 620 пунктів розміщення та харчування. Щоб запобігти виникненню та поширенню кишкових інфекцій і харчових отруєнь, ці локації перевіряють на дотримання санітарно-епідемічних норм. У цих локаціях також контролюють якість питної води, зокрема дослідили 130 взірців. У деяких виявили невідповідності, зараз їх усунули і відібрані повторні взірці відповідають усім нормам. Крім того, перевірили 123 проби харчової продукції – у всіх них показники безпеки дотримані.

– На даний момент, спалахів харчових отруєнь на території проживання ВПО не зареєстровано, – зазначив Сергій Шуберт.

У свою чергу, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в області Юлій Шимон розповів, як запобігти харчовим отруєнням та на що звертати увагу при придбанні харчових продуктів.

– Напередодні Великодніх свят не раджу купувати м’ясну продукцію на стихійних ринках. Адже там відсутній будь-який контроль, щодо якості товару, безпечності, умов виготовлення. На ринках Закарпаття функціонують лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, що здійснюють щоденний контроль за продукцією, яка знаходиться в обігу. Це стосується насамперед харчових продуктів тваринного походження: м’ясні та молочні продукти. Також це стосується ранніх овочів, – розповів Юлій Шимон.

Тож намагайтеся вибирати тільки свіжі та необроблені продукти.

Христина БІКЛЯН

Відео Дмитро МИСЬ