ko.net.ua

Рекомендації щодо профілактики інфекційних захворювань у центрах поселення

Безпека харчових продуктів у разі відключення електроенергії

Охолоджені або заморожені продукти харчування можуть бути небезпечними для вживання у разі вимкнення електроенергії. Центр громадського здоров’я підготував поради, які допоможуть зберегти продукти харчування безпечними до вживання в разі відключення електроенергії.

Харчове отруєння

Небезпечними можуть бути будь-які продукти харчування. Найчастіше небезпеку становлять сирі продукти тваринного походження, особливо сирі або без належної термічної обробки м’ясо, яйця, непастеризоване молоко. Також небезпечними можуть бути немиті фрукти та овочі.

Під час перебування у місцях тимчасового перебування людей не завжди можуть бути забезпечені повноцінні умови для зберігання харчових продуктів і доступ до джерел водопостачання у достатній кількості, тому важливо вчасно виявити симптоми харчового отруєння.

Симптоми харчового отруєння можуть бути як легкими, так і дуже серйозними, і можуть з’явитися вже через кілька годин або через кілька днів. Це залежить від шкідливого патогена (мікроорганізма), який потрапив до організму разом із їжею.

Найбільш поширеними симптомами харчового отруєння є:

Якщо у вас діарея або блювання, насамперед пийте багато рідини, щоб запобігти зневодненню.

Якщо у вас виникли серйозні симптоми — пронос з домішками крові, температура вище 38,5°С, часте блювання, діарея понад 3 дні, ознаки зневоднення, у тому числі незначне сечовипускання або його відсутність, висока сухість у роті та горлі або запаморочення при вставанні — негайно зверніться по медичну допомогу.

Харчове отруєння простіше попередити, а ніж потім лікувати, отже ось чотири кроки для запобігання харчовому отруєнню:

Головне, не вживайте продукти, що швидко псуються та які зберігалися без холодильника, після завершення терміну придатності або за найменшої підозри на те, що вони зіпсувалися!

Респіраторні хвороби

У місцях тимчасового перебування людей, особливо у холодну пору року, зростає ризик поширення респіраторних хвороб, у тому числі і COVID-19. Тому необхідно пам’ятати про основні рекомендації щодо профілактики респіраторних інфекцій:

Також у місцях тимчасового перебування зростає ризик поширення вакцинокерованих інфекцій, особливо серед дітей, які не отримали курс профілактичних щеплень відповідно до Календаря. Тому за можливості перевірте статус вакцинації вашої дитини та перевірте можливість отримання пропущених щеплень на тій території, де ви зараз перебуваєте.