ko.net.ua

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні річки Тиса на Закарпатті

На початку тижня на території області спостерігалась зміна теплої дощової погоди на морозну, яка й утримувалась надалі. Значні дощі (5-20 мм, у верхів’ях східної частини 25-48 мм) перейшли в мокрий сніг та сніг (1-9 мм).

Зміна погоди призвела до зупинення розвитку паводку в верхів’ях річок центральних та східних районів області. З 06 по 09 січня продовжувалось добігання високої паводкової хвилі з верхів’їв в нижніх течіях Боржави, Латориці та Тиси. Сумарне підвищення над допаводковими рівнями склало: р. Боржава (с. В. Ремети), р.Латориця (м. Чоп) – 3,5 м, р. Тиса (м. Хуст) – 3 м, р. Тиса (смт. Вілок), р. Тиса (м. Чоп) – 5 м. Продовжується зниження рівнів води, посилюються льодові явища, на р. Латориця в районі м. Чоп утримується вода на заплаві міждамбового простору.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Моніторинг поверхневих вод басейну Тиси відповідно до європейських стандартів

На виконання наказу Державного агентства водних ресурсів України від 31.03.2021 № 233 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» сьогодні, 12 січня 2022 року, спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси спільно з фахівцями Закарпатського ЦГМ здійснено відбір проб вод в 13 (тринадцяти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 з врахуванням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) проби води передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Дністровського БУВР для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів).

Всі результати вимірювань якості поверхневих вод басейну Тиси оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – паводковий та експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами БУВР Тиси.

Протягом тижня працювали від 2 до 3 насосних станцій Латорицької осушної системи. З початку 2022 року перекачано 1,003 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Унаслідок проходження паводку по області відмічались наступні події:

Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, у тому числі і за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-ТИСА.

На роботах по мінімізації та ліквідації наслідків проходження паводку на території області БУВР Тиси були задіяні 103 чоловіка, 5 пересувних насосних станцій та 20 одиниць техніки.

Здійснюється оцінка завданих паводком збитків та об’єму необхідних робіт по ліквідації пошкоджень.

Про це повідомляє відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.