100595
15:18 30.032020

З 1 квітня у лісах Свалявщини настає «сезон тиші»

Життя 8796

У весняно-літній період для більшості диких звірів настає сезон парування і народження потомства. Це один з найвідповідальніших періодів у життєдіяльності тварин, що потребує додаткових життєвих ресурсів і значних витрат енергії й сил звіра.

В цей час лісові мешканці потребують особливої уваги піклування і охорони. У зв’язку з цим у лісовому господарстві України на законодавчому рівні з 1 квітня до 15 червня діє природоохоронна кампанія – сезон тиші.

У цей час, відповідно до ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Однак варто зазначити, що сезон тиші стосується відтворювальних ділянок, на кожному підприємстві є зазначений перелік цих ділянок. Cезон тиші також не стосується рубок головного користування.

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовищ існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Завтра в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Тарнаєм
13:35
У Берегові судитимуть посадовицю міськради, яка закупила бетонне укриття за завищеною вдвічі ціною
13:25
У Чопі заплановані навчальні стрільби
12:29
Ужгородський баскетболіст потрапив до символічної збірної туру Першої ліги України
12:09
У січні 2026 року громади Закарпаття отримали майже 3 млн грн туристичного збору
11:54
У Мукачеві відзначили річницю від дня народження Мігая Мункачі
11:41
Закарпатські митники та прикордонники розкопали у вантажному вагоні контрафактні сигарети
11:21
Юні мукачівські футболісти інтенсивно готуються до продовження сезону
11:00
Спілка закарпатських угорських багатодітних сімей долучилася до відзначення Тижня шлюбу
10:43
Закарпатська митниця: 124-річна книга, видана у Києві, залишиться в Україні
10:24
Всі новини