66816
14:40 23.102018

В Ужгородському скансені можна гончарити

Життя 3888

На вихідних в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувся Фестиваль гончарства. Він проводився в рамках грантового проекту «Стежками традицій закарпатської кераміки» за підтримки Українського культурного фонду.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Фестиваль став першою та однією із головних подій в рамках реалізації проекту. Під час фестивалю відбулось урочисте відкриття гончарної майстерні у приміщенні старої корчми. Для повноцінного функціонування майстерні у м. Дніпро було закуплено електричні гончарний круг та гончарну піч. Першими випробувати нове обладнання випала честь гончарам Андрію Зубенку з Ужгорда та Тарасу Гапаєву з м. Косів Івано-Франківської області.

Крім названих, за власними гончарними кругами працювали й навчали азам даної справи Юлія Рогова-Єгорова з Ужгорода, Ендре Гіді з Малої Доброні, Марія Полянко з Сільця. Зацікавлення, особливо у малечі, викликали майстер-класи з ліплення від Ольги Гал з Виноградова, декоративного розпису тарілок від Оксани Метзгер з Мукачева. Як діти, так і дорослі, під вмілим керівництвом досвідчених майстрів подружжя Вінковських та Емми Левадської виготовляли з глини різноманітні фігури, зокрема пташечки-свистульки.

Поряд із гончарством відвідувачі музею мали змогу також зануритись в атмосферу традиційної народної закарпатської музики та танцю. Масштабну культурну програму під час фестивалю представили Заслужений академічний Закарпатський народний хор (керівник – Наталія Петій-Потапчук) та самодіяльний фольклорно-етнографічний колектив «Іршавська родина» Іршавського районного будинку культури (керівник Олена Йонаш). Танцювальні композиції, вокальні виступи із залученням відвідувачів створили атмосферу затишку та свята.

Численні позитивні відгуки майстрів-гончарів, відвідувачів музею є переконливим доказом того, що свято вдалось. Відкрита майстерня буде постійно діючою, а фестиваль проводитиметься щорічно. Адже саме завдяки таким атрактивним культурно-мистецьким акція ми не просто відроджуємо, а й широко популяризуємо традиційні народні ремесла нашого краю.

На цьому проект не завершується. На відвідувачів музею та широких загал попереду чекають відкриття виставки гончарних виробів з фондової колекції музею, проведення семінару на тему «Проблеми збереження гончарства» та презентація двох видань: «Абетка гончара» та каталог «Вільхівські гончарі».

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах