51128
20:10 12.032018

У римо-католицькій церкві Чопа відтепер звучатиме орган

Життя 7130

11 березня у римо-католицькій церкві м. Чопа репрезентували відреставрований орган. Його мелодійні звуки відтепер супроводжуватимуть богослужіння, а прихожани матимуть можливість насолодитися чарівною музикою цього величного інструмента.

IMG_9060

На богослужінні та святковому концерті з цього приводу були присутні Іштван Грежо, уповноважений уряду Угорщини, Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини в м. Ужгороді, Марія Беркец, консул, Лівія Балог, голова осередку ГО «ТУКЗ – КМКС» Ужгородського району, депутат Ужгородської районної ради, та Оскар Балог, голова благодійного фонду «Задля угорського населення м. Чопа».

Лівія Балог відкрила урочистий захід і наголосила, що цей день є радісним для всіх містян, адже вперше протягом останніх десятиліть нарешті зазвучить церковний орган.

«Два роки пошуків, мрій, багато виконаної роботи – і ми знову маємо змогу почути прекрасну мелодію органа. Шандор Шрайнер та Наталія Лендєл п’ять місяців наполегливо працювали над реставрацією й налаштуванням інструмента. Дякую їм та всім, хто доклав зусиль, за підтримку і плідну роботу! До того ж цей день є символічним, адже невдовзі ми відзначатимемо чергову річницю революції на національно-визвольної війни 1848–1849 років», – зазначила пані Лівія.

IMG_9078

У свою чергу, Іштван Грежо додав, що уряд Угорщини, крім реставрації інструмента в Чопі, виділив також значні кошти на відновлення органів реформатської церкви в с. Вишково (Хустський район) та римо-католицької церкви в м. Рахові.

«Такі події об’єднують людей і дозволяють насолоджуватися духовним єднанням, не забувати власні корені, культуру та звичаї. Коли в церкві звучить мелодія органа, він ще більше закликає людей, ніби стоїть на захисті віри», – наголосив Іштван Грежо.

Шандор Шрайнер, кларнетист, майстер з обслуговування органа в Закарпатській обласній філармонії, розповів про тонкощі роботи, адже вони велися взимку в страшенному холоді.

«На Закарпатті є 54 органи: 29 – у реформатських церквах, 24 – у католицьких та один – у синагозі. Не кожен з них наразі працює. 10 жовтня 2017 року ми з Наталією приступили до справи. Розібрали ті частини органа, які ще залишилися, та оцінили масштаби роботи. Протягом п’яти місяців ми зуміли налаштувати його до ідеального звучання», – додав пан Шандор.

Після завершення урочистих промов Шандор Шрайнер та Наталія Лендєл знову повернули інструмент до життя – виконали декілька незабутніх композицій на відреставрованому органі. На очах парафіян навіть виступили сльози, що вкотре показує: музика дійсно надихає!

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах