46367
13:53 14.122017

На Закарпатті проживає більше двох тисяч «чорнобильців»

Життя 3728

На Закарпатті нині проживає майже 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

04

З них більше 2-х тисяч – учасники її ліквідації, близько дві з половиною сотні – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС, більше семи сотень постраждалих дітей. Майже половина від загальної кількості ліквідаторів померло, з них близько півсотні в нинішньому році (за статистичними даними у 1996 році в області мешкало понад 4 тисячі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС). Такі цифри під час брифінгу озвучив т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка.

Серед позитивних змін у соціальному захисті закарпатців цієї категорії – постанова Уряду згідно з якою цьогоріч інваліди-чорнобильці, та діти-інваліди, стан яких пов’язаний з наслідками аварії на ЧАЕС, мають змогу отримати компенсацію вартості путівки в санаторій.

Загалом цьогоріч в області оздоровилися більше вісімдесяти закарпатців цієї пільгової категорії. Крім того, на відшкодування витрат за самостійно придбані путівки для пільгових категорій громадян, в тому числі і постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з обласного бюджету виділено 650 тисяч гривень. Цією можливістю скористалося 13 мешканців краю. Також на прохання голови ОДА керівники санаторіїв виділити сорок путівок з власних резервів для оздоровлення чорнобильців 2-ї, 3-ї категорії та вдів, які гостро їх потребують, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба ОДА.

Для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян в обласному бюджеті в цьому році передбачили 1 млн. 200 тис. гривень (майже на 20 % більше, ніж у 2016-му). Видатки місцевих бюджетів, зокрема для надання матеріальної допомоги сім’ям учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, цьогоріч також зросли і склали більше півмільйона гривень, що на 65% більше у порівнянні з минулим роком.

Позитивні зміни відбулися і в частині пенсійного забезпечення осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали інвалідами. Цим особам пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. А з наступного року пенсія по втраті годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до першої категорії, призначатиметься незалежно від причинного зв’язку смерті з катастрофою, – поінформувала під час брифінгу заступник начальника управління державних гарантій та надання соціальних послуг Ольга Головацька.

Серед проблем, які потребують вирішення у забезпеченні соціального захисту чорнобильціввідміна основних пільг постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії та постраждалих дітей. Четвертий рік поспіль у державному бюджеті не передбачено коштів на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців.

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах