Закарпаття – одне із лідерів впровадження медичної реформи

Опубліковано: | Переглядів: 1177
 • Поділіться із друзями:

У 2020 році МОЗ України продовжує впровадження змін у системі охорони здоров’я. На черзі – другий етап медичної реформи.

З цієї нагоди на Закарпаття завітали директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця та директор департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко. Під час свого візиту зустрілися і з журналістами, аби детальніше обговорити підготовку Закарпатської області до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я та впровадження програми медичних гарантій.

– Закарпаття – одне із лідерів реформи. На сьогодні загальна готовність спеціалізованих медзакладів Закарпаття до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – 72%. Автономізовано майже 99 % закладів вторинки. З них комп’ютеризовано – понад 56 %. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я – понад 95 %, підключено до МІС понад 95% спеціалізованих медичних закладів. Кваліфікований цифровий підпис отримали близько 54 % медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ, – інформувала директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко.

Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено. Фінансування відтепер здійснюватиметься за пацієнта. Саме пацієнт з його потребами та інтересами стає в центрі системи охорони здоров’я. Щоб безоплатно скористатися переліком медичних послуг Програми медичних гарантій, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків – укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надана всім, навіть якщо людина не має декларації із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

– Ті лікарні та лікарі, які надаватимуть якісні медичні послуги будуть вигравати та будуть добре профінансовані НСЗУ, – наголосила Тетяна Бойко.

За словами в.о. голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексія Гетманенка, закон про місцеве самоврядування передбачає, що саме влада на місцях відповідає за медичне обслуговування. Тож робиться усе можливе, аби медицина стала якіснішою та доступнішою для наших мешканців.

– Зараз активно готуємо спеціалізовані медичні заклади до входу в реформу – до контрактування з НСЗУ. Працюємо над тим, щоби створити спроможну мережу лікарень. Наразі в області ведеться будівництво 36-ти медичних амбулаторій в сільській місцевості. Також закуплено близько 180 автівок для сільських амбулаторій. Намагаємося, аби під’їзні шляхи до цих амбулаторій були в належному стані, – наголосив Гетманенко.

Загалом за словами спікерів, вони й надалі будуть детально пояснювати нові правила фінансування медичних закладів та принцип «гроші йдуть за пацієнтом», роль НСЗУ та правила співробітництва, фінансовий план як новий інструмент управління коштами.

Христина БІКЛЯН

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події