На Закарпатті представили проект «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат»

Опубліковано: | Переглядів: 779
 • Поділіться із друзями:

У п’ятницю, 24 січня, в Ужгороді презентували проект «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат».

Виконувач проекту – Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття». Реалізовується він спільно із Польщею.

Загальний бюджет: 66 585, 00 євро.

Мета проекту – збереження та просування дерев’яною сакральної архітектури Карпат як ключових об’єктів культурно-історичної спадщини та прихованих гігантів для розвитку туризму.

Зокрема проект передбачає майже 400 фото 10-ти стародавніх церков Закарпаття. Відтак будуть організовані дві фотовиставки в Україні та Польщі.

– Коли ми спілкувалися з нашими польськими колегами, то вони зазначили, що якраз Карпати цікаві для європейського туриста двома речами: традиціями та дерев’яними церквами. А ми дуже недооцінюємо це. На жаль, у виконанні проекту ми не змогли закласти реставрацію чи якусь інфраструктурну складову, але промоцію зробити можемо, – розповідає Михайло Данканич, директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття». – Ми дозволимо використовувати фото зі світлинами церков використовувати всім бажаючим. Тобто, вона буде у вільному доступі. Фотовиставка триватиме місяць у нас в Закарпатському музеї архітектури і побуту, а також у Польщі, в місті Любачів. Для фотографування ми відібрали п’ять наших фотографів.

За словами учасників проекту, він сприятиме розвитку церковного туризму в прикордонному регіоні, покращенню іміджу, привабливості малих громад.

В довгостроковій перспективі це сприятиме соціально-економічному розвитку прикордонного регіону на основі туристичної галузі, інтеграції прикордонних громад у національні, транскордонні та міжнародні туристичні маршрути.

– У рамках проекту ми презентували свої цільові об’єкти – це десять церков. Ми старалися відібрати найстаріші, але ті, які найкраще збереглися.

Датуються вони XVI-XVIII ст. Утім вони до сих пір у непоганому стані, – розповіла Наталія Радивілова, менеджер проекту «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат».

Тож вже незабаром у нас буде можливість побачити унікальну фотовиставку проекту.

Христина БІКЛЯН

 

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події