https://rx.ua
97424
16:01 16.012020

У Виноградові відбудуться спільні інвестиційні проєкти з румунськими партнерами

Життя 913

Цього тижня за ініціативи голови Виноградівської районної ради Віталія Любки у Виноградові відбулася робоча нарада щодо питання подання спільних проєктних заявок у рамках третього конкурсного набору програми співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

З цією метою на Виноградівщину прибула делегація з Румунії, очолювана головою повітової ради Сату-Маре Румунії Чобо Потокі, за участі голови комуни Тарна-Маре Моніки Собіус, очільниці Сатумарської філії Союзу українців Румунії Люби-Ірини Горват, керівників комун Тарна, Лазурі та Ардуд.

Присутні обговорили участь у Програмі транскордонного співробітництва, яка сприяє вирішенню соціальних, економічних, інфраструктурних та екологічних проблем на прикордонних територіях чотирьох держав. Варто зазначити, що за цією Програмою на Виноградівщині вже реалізовується один проєкт: «Розвиток та модернізація інфраструктури доступу до румунсько-українського пункту пропуску Тарна-Маре-Хижа».

Голова Виноградівської районної ради Віталій Любка представив іноземним гостям наш район, розповів про його історико-культурну спадщину, інвестиційну привабливість. Відзначив, що у рамках першого конкурсу Програми на Закарпатті реалізовано 4 великі інфраструктурні проєкти із бюджетом у понад 7 млн євро. В рамках другого ‒ буде реалізовано 35 проєктів, бюджет яких становить понад 10 млн євро, у таких сферах як запобігання надзвичайних ситуацій, розвиток прикордонної інфраструктури, туризм тощо.

− Наші регіони мають великий потенціал для участі і реалізації багатьох проєктів. З огляду на це ми сподіваємось на злагоджену роботу задля розвитку нашого краю та добробуту його жителів. Налагодження співпраці з закордонними колегами, залучення інвестицій та збільшення привабливості району в цілому дозволить місцевим мешканцям не шукати кращої долі за кордоном, − зазначив голова райради.

У свою чергу голова повітової ради Сату-Маре Румунії Чобо Потокі подякував за проведення такої зустрічі, теплий прийом, а також висловив сподівання на подальшу конструктивну та плідну співпрацю.

На заході були визначені спільні завдання та проєкти, над якими варто працювати у рамках даної гранатової Програми. Про вже готові напрацювання інформувала головний лікар КНП «Виноградівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Агата Гал. Так на сьогодні наявна технічна документація для реконструкції адмінбудинку, де розташований Центр, закупівлі медичного обладнання та автомобіля для амбулаторії. Вартість такого проєкту складає близько 5 млн грн.

Зі слів головного бухгалтера КНП «Виноградівська районна лікарня» Романи Кедик, грантові кошти в планах залучити для проведення капітального ремонту рентгенвідділення, закупівлі томографу. Сума такого проєкту − 23 млн грн.

Начальник 6-ої Державної пожежно-рятувальної частини управління ДСНС Володимир Масюк розповів, що розроблений ними проєкт, вартістю близько 12,7 млн грн, забезпечить встановлення системи оповіщення у с.Хижа, придбання техніки та обладнання, пожежних автомобілів.

Окрім того, начальник відділу фінансово-господарського забезпечення районної ради Тетяна Горбачова розповіла про можливість відновлення унікальної пам’ятки історії та культури «Будинку солі», що знаходиться у селищі Вилок та є однією з найстаріших будівель Закарпаття. «Соляний будинок» є унікальним скарбом не тільки Виноградівського району, але і всієї України. Після його реставрації він став би візиткою Вилока і потрапив би до списку найдавніших споруд краю. Вартість проєктно-кошторисної документації на реставрацію будівлі «Будинок солі» зі збереженням автентичності об’єкту сягає до 19 млн. грн.

На завершення присутні побажали один одному успіхів у підготовці проєктів та плідної роботи, адже кінцевий термін подання заявок вже 15 лютого цього року, повідомляє Виноградівська районна рада.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне