У Закарпатській облраді відбулась нарада щодо протиградового захисту

Опубліковано: | Переглядів: 440
 • Поділіться із друзями:

15 січня  в обласній раді відбулася робоча нарада з питань підготовки проєктної пропозиції щодо встановлення систем протиградового захисту в Закарпатській області.

У її роботі взяли участь: перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто та заступник начальника управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародної технічної допомоги та протоколу облради Анатолій Гринь, координатор проєктів транскордонної співпраці Євген Лукша, директор КП “Агенція регіонального розвитку та транскордонного співробітництва Закарпаття” Закарпатської обласної ради Михайло Данканич, заступник директора Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА) Юдіта Євчак і проєктний менеджер Кароліна Данч, а також директор Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василь Манівчук, директор департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак, представники Карпатської філії Українського державного центру радіочастот та державного підприємства “Закарпатстандартметрологія”.

Йшлося про важливі питання, пов’язані з підготовчим етапом впровадження систем протиградового захисту в регіоні у рамках транскордонного співробітництва за Програмою Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2014-2020, третього конкурсного відбору. Кінцевий термін подання заявки – 13 лютого 2020 року. Пріоритет Програми – підтримка спільних заходів для попередження природних та штучних катастроф, а також спільних заходів у надзвичайних ситуаціях. Загальна мета проекту- створити передумови для запровадження спільної системи ефективного протиградового захисту в прикордонних регіонах Угорщини, Румунії та України.

Головним бенефіціаром цього проєкту виступить ЄОТС ТИСА. Тож на нараді Євген Лукша представив розроблену концепцію проєкту. У ході її обговорення було розглянуто всі нюанси, які можуть виникнути під час підготовчої фази цього проєкту.

У Юрія Шпонтака цікавились питанням безпеки таких систем для навколишнього середовища в Україні. Адже відповідно до екологічних норм держав Європейського союзу, зокрема Угорщини, встановлення та експлуатація цих систем не загрожує навколишньому середовищу.

З представниками Карпатської філії Українського державного центру радіочастот та державного підприємства “Закарпатстандартметрологія”, а також Закарпатського обласного центру з гідрометеорології розглянуто питання закупівлі протиградових установок, їхньої сертифікації. Також обговорювалося питання закупівлі, сертифікації та подальшої експлуатації метеорологічного радару для гідрометцентру.

На завершення Йосип Борто подякував присутнім за участь у нараді та наголосив на важливості реалізації такого проєкту в Закарпатті. Адже екстремальні погодні умови не знають кордонів, а тому прикордонні громади Угорщини, Румунії та України мають стати і надійними партнерами, і добрими сусідами, запроваджуючи спільну систему протиградового захисту, аби вміло реагувати на загрози, повідомляє виконавчий апарат облради.

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події