В Ужгороді проходить Фестиваль національних культур. Фото. Відео

Опубліковано: | Переглядів: 2000
 • Поділіться із друзями:

11–12 грудня Ужгород приймає Фестиваль національних культур України. Захід проходить під загальною назвою: «Україна поліетнічна та полірелігійна: приклад Закарпаття». Організаторами заходу виступили Міністерство культури, молоді і спорту України та Закарпатська обласна державна адміністрація, у стінах якої і проходитиме захід.

У рамках Фестивалю відбудеться ціла низка цікавих та різноманітних заходів. Так, 11 грудня в Закарпатській ОДА пройде Форум національних культур на теми: «Єдність різноманіття – запорука стійкого економічного розвитку. Закарпаття як унікальний приклад» та «Етноконфесійна ситуація в Україні та її особливості в Південно-Західному регіоні».

Участь у Форумі взяли від імені керівника Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка його заступник – Ольга Травіна, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, фахівці з Міністерства культури, молоді і спорту України, представники інших місцевих органів виконавчої влади, експерти з питань етнополітики, свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Мінкультури України, представники громадських організацій національних спільнот Закарпаття, релігійних організацій області, науковці, ЗМІ тощо.

На правах господині заходу Ольга Валеріївна Травіна привітала всіх присутніх з початком роботи Форуму та зазначила: «Проведення цього Форуму саме на території Закарпатської області є абсолютно актуальним і дуже важливою подією для нас усіх. І, в першу чергу тому, що у нас, на території Закарпатської області проживають представники понад ста національностей і ми, на мою думку, подаємо всій Україні унікальний приклад мирного співіснування, добросусідства та дружніх відносин між абсолютно всіма жителями нашого чудового краю. Саме тому, одним із найактуальніших питань порядку денного роботи органів виконавчої влади є створення відповідних умов для функціонування та розвитку цього унікального прикладу.

Чому для всіх нас такий важливий цей Форум? Тому що, саме тут і у такому форматі ми можемо домовитися і вирішити всі ті проблеми і завдання, які стоять перед нами всіма.

Тож я хочу подякувати всім тим, хто долучився до нас, до організації заходу, а також всім представникам громадянського суспільства, адже завдяки Вашій активній позиції та допомозі ми і вирішуємо всі найактуальніші питання».

До привітання долучився і Йосип Йосипович Борто. Зокрема, у своєму виступі він зазначив наступне: «Від імені керівництва Закарпатської обласної ради, всього депутатського корпусу я щиро вітаю всіх учасників Форуму.

Як Ви всі знаєте, ми маємо власну напрацьовану законодавчу основу та міжнародні інструменти для повноцінного існування всього національного (етнічного) різноманіття українського народу, всієї України. Але, як показує практика, у нашій державі є певні проблеми, які породжують дискомфорт для життя національних меншин.

Сьогодні, як відомо, у світі фактично не залишилось моноетнічних держав і багато країн світу мають проблеми на етнічному (етнонаціональному) грунті. Саме тому, одним із найважливіших питань сьогодення як внутрішньополітичного розвитку, так і дружніх та партнерських взаємин всі країни Європи, в тому числі, і Україна повинні шанобливо ставитися до питання не тільки повноцінного забезпечення, а і виконання гарантованих прав та свобод національних меншин. Адже етнокультурна різноманітність є тим унікальним фундаментом, на якому будується сучасний світ.

Ми підтримуємо право на власну самоідентифікацію, національне прізвище, ім’я та по-батькові, створення національних громадських об’єднань, розвиток національних та культурних традицій, сповідування своєї релігій, відзначення національних свят, навчання чи вивчення рідної мови, задоволення літературно-мистецьких потреб тощо.

У нас по формі все гаразд, але ми хочемо, щоб форма відповідала змісту. Як же цього досягти? Потрібно приїхати до Закарпаття, адже саме тут Ви зможете відчути всю ту унікальну етнічну мозаїчність, саме тут Ви побачите приклад мирного та дружнього етнічного співіснування та співпраці. Тож приїжджайте і отримайте незабутні враження не тільки від нашої природи, гастрономії, туристично-рекреаційних можливостей, а й від прикладу мирного поліетнічного та полікультурного співіснування».

До вітальних виступів долучилися і директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш та координатор проекту «Захист національних меншин, включаючи ромів, та мов національних меншин в Україні» в рамках Плану заходів Ради Європи для України Анета Вітвіцька.

Щодо самих виступів представників національних товариств, то вже виступаючи від імені Товариства угорської культури Закарпаття «КМКС» у якості заступника голови Товариства Йосип Борто підкреслив наступне: «Закарпаття – унікальний край, край величезного потенціалу і можливостей. І ми маємо стати прикладом для нашої держави у всіх сферах сульпільно-економічного життя. Ми маємо для цього всі необхідні компоненти. Але тільки тоді ми досягнемо успіху, коли розуміння проваджених соціально-економічних змін буде продуманим і виваженим, коли права меншості не будуть порушенні. Адже це фундаментальні права на достойне життя, вивчення та здобування якісної освіти рідною мовою, свободу совісті та віросповідання тощо.

І ми прекрасно розуміємо те, що державна мова має обов’язково вивчатися для повноцінної реалізації людини як громадянина. Більше того, ми активно підтримуємо цю ідею і вже займаємося її реалізацією. Так, за підтримки угорського уряду та сприяння нашої організації сотні етнічних угорців Закарпаття вже вивчають і, обов’язково, будуть вивчати українську мову.

Наш край має унікальні можливості і ми можемо, і маємо їх використати у повній мірі на благо всього українського народу незважаючи на етнічну, мовну, культурну, конфесійну приналежність громадян нашої держави. Адже тисячолітня історія нашої землі, культурні досягнення нашого народу, унікальні пам’ятки архітектури, які розповідають про нашу різноманітність та різнобарвність тільки додають нам балів, роблять нас конкурентоспроможними і економічно привабливими для наших європейських друзів та партнерів.

І сподіваємося, що принципи верховенства міжнародного права у питанні забезпечення прав національних меншин і розуміння потенційних проблем убереже всіх нас від неправильного трактування та виконання певних поспішних висновків та кроків. Толерантність і взаємопорозуміння у нашому суспільстві мають стати основою для забезпечення соціально-економічної та політичної стабільності, зростання добробуту, збереженню історичної пам’яті для всього українського народу, всього його етнокультурного різноманіття».

Також, за інформацією прес-служби Закарпатської ОДА сьогодні, 11 грудня також відбудуться літературні зустрічі та презентація нових видань проекту «Між Карпатами і Татрами» в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка, виставки в Закарпатському обласному художньому музеї імені Й.Бокшая; виїзна екскурсія до центрів етноконфесійних спільнот Закарпаття.

Другого дня, 12 грудня, для учасників фестивалю буде організовано екскурсії до центрів культур національних меншин Закарпаття та представлено майстерню ремесел в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Також експонуватиметься виставка робіт майстрів народної творчості, діятиме колоритна фотозона з народними костюмами.

Завершить фестиваль насичена та яскрава концертна програма в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв.

Юрій КОПИНЕЦЬ

 • В Ужгороді проходить Фестиваль національних культур. Фото. Відео
 • В Ужгороді проходить Фестиваль національних культур. Фото. Відео
 • В Ужгороді проходить Фестиваль національних культур. Фото. Відео
 • В Ужгороді проходить Фестиваль національних культур. Фото. Відео

Відео – Дмитро МИСЬ

 

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події