В Ужгороді розказали історії людей з інвалідністю та продемонстрували спеціальні засоби

Опубліковано: | Переглядів: 350
 • Поділіться із друзями:

3 грудня на площі Поштовій перед приміщенням Ужгородської міськради відбулася акція «Я можу і ТИ можеш», присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю. Захід проводять: Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації “Вибір” спільно з Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради у рамках виконання проекту «Соціальна турбота про здоров’я» (програма транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020»).

Станом на липень 2019 р. в Ужгороді 5383 особи з інвалідністю, з них 486 дітей. В області цей показник сягає понад 65 тис. Міжнародний день людей із інвалідністю – не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, – зазначали на заході організатори. Тому привернути увагу саме до цієї теми вирішили незвичним способом.

Під час акції учасники почули особисті історії закарпатців з інвалідністю, а також дізналися, як використовувати спеціалізовані засоби для пересування. Сміливці випробовували візки та пробували пересуватися, як це щодня роблять люди з особливими потребами. Поряд проходив ярмарок виробів, які підготували міські громадські організації. Поспілкуватися можна було за чашкою гарячого чаю чи кави.

Із Закарпаття відібрано 36 пропозицій за результатами конкурсу Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020». Проєкт «Соціальна турботу про здоров’я» – один з них. Про це розповіла Наталія Лихольот, представниця Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020»: “Програма охоплює прикордонні території Угорщини, Словаччини, Румунії, пріоритетними в Україні є Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька області». 14 листопада стартував останній конкурс проєктних пропозицій із загальним бюджетом 17,3 млн євро. Останній день подання заявок – 13 лютого 2020 року.

Василина Марко, керівниця Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації “Вибір” зауважила: « Я щаслива, що нашу організацію відібрали як окрему частину проекту. 18 років досвіду нашої організації дає можливість ефективно працювати з людьми з інвалідністю та вирішувати їхні проблемні питання, – каже Василина Марко. – Ми будемо проводити соціально-психологічні тренінги і робочі зустрічі, визначаючи потреби клієнтів. Також у нас будуть нові напрямки роботи. Сьогодні найбільш болюча тема – це географічна доступність та транспортна».

Повна назва проекту: Удосконалення послуг з догляду за здоров’ям в соціальних закладах. Мета – покращити здоров’я клієнтів закладів соціальних послуг у Кошицькому краї та Закарпатській області. Термін реалізації проекту: 01.11.2019 – 31.10.2021

Загальний бюджет проекту: 376 744,14 євро, в тому числі, внесок ЄС: 339 069,72 євро.

Головний одержувач: Кошицький самоврядний край (Словаччина). Одержувачі: – Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації “Вибір” та Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради.

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події