ЗНО-2020: чого слід чекати майбутнім закарпатським абітурієнтам

Опубліковано: | Переглядів: 1310
 • Поділіться із друзями:

Вже буквально за кілька тижнів розпочнеться реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року, яка триватиме з 3 до 24 січня. Сама сесія тренувального тестування призначена 21 та 28 березня.

Напередодні сезону підготовки до майбутнього ЗНО Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) «розкрив карти» щодо особливостей тестувань 2020 року.

Так, на офіційному сайті УЦОЯО вже з’явилися актуальні характеристики сертифікаційних робіт, нові критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю і програми зовнішнього незалежного оцінювання. Це допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження незалежного оцінювання в 2020 році. На сайті розміщені відповідні документи з української мови та літератури, математики, історії України, англійської, німецької, французької, іспанської мов, а також із біології, географії, фізики та хімії.

У кожному розділі вказана дата проведення ЗНО з кожного предмета у 2020 році: http://testportal.gov.ua/zno-2019/. До прикладу, на сторінці «Українська мова і література» вказано, що 26 травня 2020 року відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови й літератури.

Також у характеристиці сертифікаційної роботи з певного навчального предмета вказана структура тесту, кількість і типи завдань, наведена схема нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту. Також зазначено час, відведений на виконання тесту. В УЦОЯО зазначили, що ознайомлення з цією інформацією допоможе випускникам шкіл раціонально розподілити час для написання тесту і виробити власну стратегію ефективної роботи для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

А вже наступного – 2021 року випускникам шкіл буде складніше, бо вони складатимуть чотири тестування ЗНО, а іспит із математики стане обов’язковим для всіх.

Про це, зокрема, ще кілька місяців тому повідомив в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко. Так, обов’язковими іспитами стануть українська мова і література та математика. Ці тестування будуть дворівневими. Третій обов’язковий тест випускники зможуть обрати із двох предметів – історія України або іноземна мова. Четвертий тест учасник ЗНО зможе обрати із загального переліку тестових предметів, який пропонуватиме Український центр оцінювання якості освіти.

Також пан Валерій прокоментував ситуацію щодо нового правопису української мови: «У найближчі 5 років нові норми українського правопису, поки вони не стануть сформованою практикою навчання в закладах загальної середньої освіти, в тесті з української мови та літератури не перевірятимуться. Тобто не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання «проект – проєкт», «кафедра – катедра» і так далі… Це не буде об’єктом перевірки на тесті з української мови та літератури».

Із 2021 року математика у форматі тестування буде обов’язковою і для випускників четвертих та дев’ятих класів, 11 (12) класу, студентів коледжів і профтехосвіти, які раніше не складали атестат після 11 класу.

Також повідомляємо, що у 2020 році до закладів вищої освіти будуть прийматися сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років. Результати з іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської приймаються тільки із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.

Юрій КОПИНЕЦЬ

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події