Французький регіон Бордо співпрацюватиме із виноробами Закарпаття

Опубліковано: | Переглядів: 1163
 • Поділіться із друзями:

У п’ятницю, 22 листопада, в Ужгороді відбулася прес-конференція ініціаторів та учасників програми співпраці між виноробними регіонами Франції та України. Програма «Бордо – Закарпаття» – співробітництво з провідними фахівцями виноробства Франції – стартує 22 листопада.

Мета довгострокової програми «Бордо – Закарпаття» – це розвиток бренду «Вино Закарпаття», сприяння підвищенню якості місцевих вин через вдосконалення професійних знань і навичок виноробів, розвиток винного туризму і, як наслідок, економіки, просвітництво у сфері винної культури.

– У листопаді наступного року в себе на батьківщині ми хочемо зробити спеціальний акцент на українських винах, – розповідає Стефан Баде, професор економіки і маркетингу виноробства Бордо, агроном та викладач економіки Міністерства сільського господарства Франції в EPL Бордо. – Наступного тижня у Києві буде проходити форум вина. Саме там ми будемо говорити про цей проект, щоб привернути до нього ще більшу увагу. Інший проект про який ми також будемо говорити – це залучення українського вина у наш регіон. У нас є так зване маленьке винне містечко у Франції – це великий туристичний центр, який був створений два роки тому. Нині він приваблює велику кількість туристів із усього світу. Тож ми хочемо, щоб там були і вина також із Закарпаття. Оскільки ми також є викладачі, тож хочемо запропонувати молодим українським студентам приїхати до нас на навчання у Францію, або ж на стажування чи роботу. Запрошуємо також викладачів на стажування, аби покращити свої навички. Також ми готові відправляти до вас наших студентів. Думаю така освітня програма буде дуже корисною.

На думку французьких виноробів, Закарпаття повинне повернутися на карту знаменитих виноробних регіонів Європи, а Україна має всі передумови, щоби стати визнанною країною – виробником вина.

Тому делегація зі знаменитого виноробного регіону Франції відвідає нашу область, аби розпочати перший етап програми: провести низку відкритих лекцій і майстер-класів та обмінятися досвідом із колегами на Закарпатті.

За словами Гільєрма Мартінса, енолога з регіону Бордо (Франція), доктора мікробіології і біотехнологій, агронома, майстра виноградарства та виноробства, координатора програми, для того, щоб виробляти якісне вино потрібно вирощувати найкращі сорти винограду. Для цього потрібно мати гарні агрономічні умови. На думку доктора, Закарпаття має всі умови для виготовлення гарного вина.

– Звичайно для цього потрібно багато працювати. Отже потрібно подумати, які сорти винограду найбільше підходять для цих територій, які технології мають використовуватися, аби отримати максимум ефекту від того потенціалу, який є. Звичайно це усе вимагає багато часу. Наприклад у Бордо, нам на це потрібно було століття. Але при сучасних технологіях тепер це можна зробити швидше, – наголосив Гільєрм Мартінс.

У свою чергу представники однієї із закарпатських виноробних компаній наголошують на тому, що насамперед потребують державної підтримки для розвитку експорту, участі в міжнародних винних ярмарках, розроблення сайту для українських виноробів, доступності акцизних марок тощо.

Христина БІКЛЯН

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події