Закарпатська співачка Аліна Паш підтримала Глобальну кампанію з викорінення безгромадянства

Опубліковано: | Переглядів: 592
 • Поділіться із друзями:

8 листопада 2019 року в Києві співачка із Закарпаття Аліна Паш взяла участь у відкритті фотовиставки «Фото на паспорт» за підтримки Агентства ООН у справах біженців, присвяченій найменш захищеним людям в Україні, які не мають громадянства, або знаходяться під ризиком безгромадянства.

Такі люди часто не мають базових прав людини, зокрема, права на реєстрацію народження, освіту, отримання медичних послуг, одруження, працевлаштування, і навіть на свідоцтво про смерть, коли вони помирають.

За оцінками, принаймні 10 мільйонів людей по всьому світу не мають громадянства, третина серед них – діти. Особа без громадянства є особою, яка не має громадянства жодної країни, і тому не може мати доступу до основних прав людини та виконувати їх. На сьогоднішній день, в Україні проживає понад 35 600 таких людей.

Українська співачка Аліна Паш зазначила: «Кожна людина має право на громадянство. На жаль, для багатьох людей це право залишається лише на папері. Я родом із Закарпаття і знаю, що там проблема безгромадянства стосується багатьох людей, переважно ромів. У Закарпатській області роми – це п’ята за чисельністю меншина, до якої належать близько 80,000 осіб. Близько 10% з них не мають паспортів чи свідоцтв про народження. Ці люди часто живуть в жахливих умовах, та є фактично «невидимими» для суспільства та держави».

Більшість осіб під ризиком безгромадянства – це члени ромських меншин, діти, народжені на непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей, (49 649 станом на грудень 2018 року), бездомні особи, люди похилого віку, які досі мають радянські паспорти.

Фотографії таких людей представлені на виставці «Фото на паспорт». Відомий український фотограф Олександр Чекменьов поїхав у найвіддаленіші куточки України, щоб сфотографувати цих «невидимих людей» та їх щоденне життя.

Дізнайтесь більше про проблему безгромадянства: https://www.unhcr.org/ua/wp-content/uploads/sites/38/2019/10/2019-10-UNHCR-Ukraine-Statelessness-Update-FINAL-UKR1.pdf

Фото: Варвара СУХЕНКО

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події