Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео

Опубліковано: | Переглядів: 3052
 • Поділіться із друзями:

Сьогодні, 5 листопада, в бібліотеці Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ провели «нетрадиційний урок історії» присвячений «Тижню Німеччини в Україні». Організаторами виступили Генеральне консульство Угорщини у місті Ужгород разом з ужгородським представництвом міста-побратима Дармштадт (Німеччина).

Цьогоріч «Тиждень Німеччини в Україні» присвячений 30-літтю падіння Берлінського муру. Проте мало хто пам’ятає, що завдяки ентузіастам в сусідній із Закарпаттям Угорщині Берлінський мур отримав перші тріщини – на угорсько-австрійському кордоні під містом Шопрон 19 серпня 1989 року відбулася мирна демонстрація, так званий Пан’європейський пікнік. Тоді за згодою двох країн прикордонні ворота на старій Братиславській дорозі символічно відкрили на 3 години і сотні громадян тодішньої НДР втекли на захід, в Австрію. Пан’європейський пікнік став потужним поштовхом до подальших демократичних рухів у Східній Європі.

Тож про ці події, їхнє відлуння та вплив на тодішню систему розповіли історики та експерти – Василь Брензович, голова Товариства угорської культури Закарпаття, Ласло Зубанич, голова Демократичної спілки угорців України, Дьєрдь Дупка, голова Товариства угорської інтелігенції Закарпаття.

На дискусію до Ужгорода приїхали й свідки подій тридцятилітньої давнини, з Австрії та Угорщини – відомий журналіст і музикант Карл Канич та керівник зміни прикордонників у той історичний день Белла Арпад. Вони поділилися з присутніми власними переживаннями, думками та емоціями, що оволоділи ними 30 років тому і, звісно, радістю, яка охопила усіх.

Йожеф Бугайла, керівник дипломатичної місії Угорщини в Ужгороді привітав присутніх на такому цікавому та пізнавальному заході: «30 років свободи» – це тема нашої сьогоднішньої зустрічі, коли ми можемо згадати тих сміливців, що брали участь у руйнуванні Берлінського муру, зміні правлячого режиму та проголошенні Угорської Республіки. Людей, без чийого розуму, наполегливості, мудрості та сміливих кроків Німеччина б не об’єдналася. Угорщина відкрила кордони, після чого роз’єднані німецькі сім’ї могли зустрічатися не лише біля Балатону».

Відтак, Василь Брензович розповів про події тридцятилітньої давнини більш детально. З одного боку він змалював картину якими ж впливовими виглядали події 1989 року і яке майбутнє вони пророкували для світової спільноти. З іншого – як сприйняв ці події тодішній молодий випускник Ужгородського національного університету:

– В угорській громадській думці 1989-ий закарбувався як рік чудес, адже тоді відбувалися події, які колись вважалися небаченими та нереальними. Після тривалої гонки озброєнь у Радянському Союзі розпочалася глибока економічна криза, яка спонукала керівництво держави реалізовувати нові реформи. Разом з тим, однією з найважливіших подій 1989-го стало виведення радянський військ з Афганістану. Всім стало очевидно, що Радянський Союз ослаб і прийшов час змін, які й відбулися незабаром – демонстрації, вибори, незалежність.

Щодо Німеччини, то вона була у вельми цікавій ситуації, адже після Другої світової війни її поділили на дві частини – Федеративну Республіку Німеччина та Німецьку Демократичну Республіку. Перша стала економічно значно розвиненішою державою, тож для того аби якось підтримувати стабільність у біднішій НДР там створили сувору «охоронну систему» – побудували Берлінський мур та надзвичайно укріплену лінію державного кордону. Жителів держави ніби огородили від навколишнього світу – це тривало десятиліттями. І от, у 1989 році вони змогли взяти керівництво своїм життям у власні руки, зажевріла мрія про об’єднання, якій судилося здійснитися та вивести країну на новий щабель.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

 

 • Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео
 • Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео
 • Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео
 • Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео
 • Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео
 • Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео
 • Річницю падіння Берлінського муру відзначали в Ужгороді. Фото, Відео

 

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події