90501
13:25 11.092019

Навчальний рік на Закарпатті розпочався з правових уроків

Життя 2729

Право на освіту, медичну допомогу, право на захист від образ та приниження. Те, без чого не можливе життя у цивілізованій країні. Учням шкіл у всіх областях України, на Закарпатті зокрема, фахівці системи безоплатної правової допомоги у рамках проекту «Я маю право» розповідають про права та як їх відстояти.

Дитина, у якої батько є депутатом, чи дитина, у якої батько – вчитель, високого чи низького зросту – рівні у своїх правах. Так має бути і про це нагадують такі міжнародно-правові документи, як Декларація прав дитини (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_384) та Конвенція про права дитини (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_021). Зокрема, згідно зі статтею 2 Конвенції про права дитини всі діти, незалежно від їх раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, соціального походження, – рівні у своїх правах. Держава не може порушувати жодне з прав. Держава має активно пропагувати права дитини. Під час правопросвітницьких заходів про це також нагадують фахівці системи безоплатної правової допомоги.

Минулого тижня у всіх регіонах краю фахівці системи БПД грали із учнями у правові ігри, спілкувались на серйозні теми, розповідали, куди звертатись, якщо права дітей порушують. Фахівці нагадали дітям про їхні права. До прикладу: право на повноцінне харчування, право на відпочинок і розваги, право на освіту, на отримання інформації, право на захист від примусової правці, право на захист від образ та приниження. Водночас звернули увагу, що не варто забувати і про обов’язки. Зокрема нагадали такі правила:

  • Поводити себе так, щоб своєю поведінкою не порушувати права інших людей.
  • Поважати і любити тих, хто тебе оточує.
  • Цінувати і піклуватись про своє здоров’я.
  • Не ображати і не принижувати інших.
  • Бути старанним учнем та інші правила.

Перевірити, чи діти запам’ятали свої права, вдалося завдяки карті «Прав дитини». На черзі – заходи про цькування і як вберегти себе від цього: з 16 по 20 вересня, у межах правопросвітницького проекту «Я маю право» відбудеться Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Під час правопросвітницьких заходів учасників освітнього процесу інформуватимуть про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) і не лише.

Звернутися по допомогу можна до фахівців найближчих місцевих центрів чи бюро правової допомоги на Закарпатті. Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
У Мукачеві, у зв'язку з ремонтом, з 18 квітня по 1 травня обмежать рух автомобілів по вулицях Університетська та Перемоги
16:12
Громада Закарпаття співпрацюватиме із громадою Донеччини
15:51
Набір до патрульної поліції Закарпаття триває
15:31
Десятьом громадянам України обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави
15:19
На Закарпатті двоє підлітків вели до кордону чотирьох порушників
14:53
Міжнародна наукова конференція на факультеті міжнародних економічних відносин в УжНУ
14:43
У Мукачеві завершується прийом заявок на участь у конкурсі піаністів
14:20
Закарпатській судовій охороні провели практичне заняття щодо виявлення зброї
13:50
Задушив до смерті: ужгородець, якого підозрюють у вбивстві мешканки Київщини, перебуватиме під вартою
13:36
Медики Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака разом із американськими колегами консультуватимуть воїнів
13:22
Всі новини