Закарпатські жінки в дзеркалі статистики

Опубліковано: | Переглядів: 360
 • Поділіться із друзями:

Чисельність жінок в області, за оцінкою, станом на 1 січня 2019р. становила 650,9 тис. осіб, або 51,9% від загальної чисельності постійного населення.

У 2018р. народилося 13,9 тис. немовлят, з них 6,7 тис. дівчат, що становить 48,6% від загальної кількості народжених. На 100 новонароджених дівчат припадало 106 хлопців. Таке перевищення зберігалося в усіх містах та районах області, крім міст Мукачево, Хуст та Великоберезнянського, Воловецького, Перечинського, Рахівського районів.

Із загальної кількості народжених 5,8 тис. немовлят народжені жінками у віці до 25 років, 4,3 тис. – у віці 25–29 років, 0,2 тис. – жінками після 40 років. Усе більше дітей народжується поза шлюбом. Із усіх новонароджених малюків 3,2 тис. дітей народилися у жінок, які не перебували у зареєстрованому шлюбі, що склало 23,3% від усіх народжених малюків.

У 2018р. в області також мало місце підліткове материнство. Дівчатами у віці до 15 років народжено 81 дитину, що у 1,5 раза перевищує показники підліткового материнства за попередній рік.

Аналіз статевої структури населення свідчить про стабільну перевагу жінок у його загальній чисельності. У цілому по області кількість чоловіків на 1000 жінок поступово зменшується: у 1989р. на 1000 жінок припадало 934 чоловіки, у 2001р. – 929, а у 2018р. – 926 чоловіків. Починаючи з 50 років кількісна перевага чисельності жінок над чоловіками у складі населення області спостерігається у всіх адміністративно-територіальних одиницях, окрім Воловецького і Міжгірського районів, де перевага чисельності жінок починається з 55 років, і зберігається в усіх наступних роках життя.

У 2018р. середня очікувана тривалість життя при народженні у жінок була більшою від тривалості життя чоловіків і складала 75,22 років (у чоловіків –  66,77 років).

У 2018р. померло 7,4 тис. жінок, що склало 48,5% від загальної кількості померлих (у міських поселеннях – 2,7 тис., у сільській місцевості – 4,7 тис. жінок). Основними причинами смерті жінок є хвороби системи кровообігу, новоутворення, хвороби органів травлення та зовнішні причини смерті. З усіх цих причин (крім хвороб системи кровообігу) смертність жінок нижча за смертність чоловіків.

 

 

Наталія Яцкулич

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події