У Закарпатській ОДА обговорили погашення заборгованості із виплати зарплати, соціальних виплат

Опубліковано: | Переглядів: 444
  • Поділіться із друзями:

В обласній державній адміністрації учора, 26 липня, відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

За статистичними даними заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, організаціях області на 1 липня 2019 року становила 3664,3 тис. грн. і порівняно до 1 січня 2019 року (3163,0 тис. грн.) збільшилася на 501,3 тис. грн. На економічно активних підприємствах борг становив 2541,5 тис. грн., і порівняно до 1 січня 2019 року (2593,7 тис. грн.) зменшився на 52,2 тис. грн. На підприємствах-банкрутах борг становив 553,5 тис. грн. На підприємствах, які припинили економічну діяльність, борг становив 569,3 тис. грн.

За станом на 1 липня 2019 року загальний обсяг боргу працівникам галузей економіки області становив 3,7 млн. грн., а борг підприємств державної форми власності 2,1 млн. грн.

В області також склалася напружена ситуація із виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів.

У зв’язку із передачею на фінансування з місцевих бюджетів видатків на утримання установ освіти (крім заробітної плати педагогічним працівникам, яка фінансується за рахунок освітньої субвенції) та видатків на оплату енергоносіїв у галузі «Охорона здоров’я» щороку виникає проблема із оплатою праці працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів. Загальний обсяг додаткової дотації з державного бюджету для фінансування установ освіти і охорони здоров’я замалий для забезпечення асигнуваннями вказаних видатків.

Загальна сума заборгованості по платежах до Пенсійного фонду станом на 1 липня поточного року складає 59,9 млн. грн., що майже на 2,3 млн. грн. більше, ніж до початку року. Найбільша заборгованість значиться в Тячівському – 30,9 млн. грн., Берегівському – 7,2 млн. грн., Великоберезнянському – 3,4 млн. грн., Ужгородському – 2 млн. грн. районах та в м. Ужгороді – 3,5 млн. грн.

Заборгованість по пільгових пенсіях в області порівняно до початку року збільшилася на 2,4 млн. грн. і складає 46 млн. грн. Найбільше зростання боргу з початку року відбулося в Тячівському районі – на 1,4 млн. грн. за рахунок ДП «Солотвинський солерудник», стосовно якого порушено справу про банкрутство. Заборгованість даного підприємства наразі становить 26,9 млн. грн., що складає 44,9 % від загальної заборгованості по області.

За даними головного управління ДФС у Закарпатській області станом на 1 липня 2019 року борг по єдиному внеску становить 213,9 млн. грн. (в тому числі: борг юридичних осіб – 32,1 млн. грн., фізичних осіб-підприємців – 181,8 млн. грн.), в порiвняннi до початку року збільшився на 17,1 млн. грн. переважно за рахунок нарахування єдиного соціального внеску за І квартал 2019 року фізичним особам-підприємцям.

Головне управління ПФУ проводить заходи з головним управлінням ДФС щодо погашення заборгованості з ЄСВ та неврахування страхового стажу за періоди несплати фізичними особами.

У результаті в рахунок погашення боргу по єдиному соціальному внеску за 6 місяців поточного року надійшло – 49,3 млн. грн., в т.ч. по фізичних особах – 40,3 млн. грн. У липні вже надійшло в рахунок погашення боргу по ЄСВ – 4,4 млн. грн. в т.ч. по фізичним особам – 2,6 млн. грн., повідомляє прес-центр Закарпатської ОДА.

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

    Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Життєві історії

Новини Закарпаття