87088
15:43 9.072019

На Іршавщині провели майстер-клас у єдиній в Україні діючій водяній кузні

Життя 2611

Ковальська кузня-музей в Лисичеві – історична пам’ятка XVIII століття.

Робочий механізм кузні складається із залізного бійка молота, дерев’яної осі молота, дерев’яної поперечної балки, брусів кріплення осі молота, стального ковадла та механізму регулювання.

За радянських часів кузня називалася «Завод “Сила”» та підпорядковувалась місцевому управлінню промисловості. Тут виготовляли знаряддя для роботи на шахтах Радянського Союзу. Тоді на підприємстві працювало 40 чоловік. Утім, за десятки років ковальське ремесло стало винятковим. Наразі кузня діє завдяки кільком майстрам. Щодня у будівлі трудиться Михайло Пилипчинець, який присвятив ковальству більше 30-ти років свого життя. Майстер працює за стародавньою технологією, що не змінювалася протягом століть, повідомляє pershij.com.ua.

Раніше разом із помічниками виготовляли вироби для лісової галузі. Та останні роки асортимент виготовлення знарядь обмежився сільськогосподарським призначенням: лопати, сокири, мотики тощо.

А зовсім поруч розташований музей Гамора, що діє з 1971 року. Познайомитися з традиціями народного ковальства щороку приїжджають сотні туристів з усієї України. 9 липня майстерню відвідали понад 80 дітлахів зі столиці. Для малечі провели екскурсію у музеї ковальства, показали етапи створення мотики та навіть дозволили долучитися до процесу кування. Кілька виробів автентичного ремесла дітлахи забрали додому як сувенір.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах