В Ужгороді зустрілися провідні неврологи та нейрохірурги зі всієї України. ФОТО

Опубліковано: | Переглядів: 1392
 • Поділіться із друзями:

В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів та учасників Десятої ювілейної науково-освітньої Школи клінічних нейронаук «Карпатські читання». Конференція вже вдесяте зібрала потужний склад провідних фахівців в галузі неврології та нейрохірургії.

IMG_8591

Проф. Володимир Смоланка, ректор УжНУ розповів: «Конференція – цього року ювілейна – це вдалий освітній проект, адже основою конференції є лекції провідних фахівців з різних питань діагностики і лікування порушень мозкового кровообігу. Найважливіше – ми об’єднуємо фахівців різних спеціальностей. Бо інсульти – проблеми не лише неврологів, а і сімейних лікарів, нейрохірургів, судинних хірургів, анестезіологів, терапевтів і реабілітологів. Ми звертаємо увагу на ті аспекти, які донедавна вважалися білою плямою і не настільки розроблені, як у країнах Західної Європи. Саме ця мультидисциплінарність, вважаю, і є найбільшим надбанням конференції». Навчання, обмін досвідом, практичні майстер-класи, вуличні акції «стоп інсульт» – все це потрібно нашим фахівцям і пацієнтам».

Українська асоціація боротьби з інсультом є членом відповідної світової організації, співпрацює з європейськими об’єднаннями. «Мені приємно, що УжНУ вже 10 років долучається до проекту асоціації і думаю, що наша співпраця може бути взірцем науково-практичної співпраці освітніх і медичних закладів з громадськими організаціями», – каже Володимир Смоланка.

Марина Гуляєва, очільниця Всеукраїнської громадської асоціації “Українська асоціація боротьби з інсультом” додала: «У боротьбі з інсультом об’єднуються науковці, населення, практикуючі лікарі. І тільки в цій співпраці ми зможемо досягти найкращих результатів. Тому ми також вдячні УжНУ та особисто ректору професору Володимиру Смоланці, бо його внесок у цю справу просто неоціненний».

Голова комісії з підготовки нейрохірургів Української асоціації нейрохірургів, Президент Всеукраїнської громадської асоціації боротьби з інсультами професор Микола Поліщук зауважив: «Я теж хочу подякувати провідному нейрохірургу не тільки України, а й світу Володимиру Івановичу Смоланці і ректорату УжНУ за можливість проводити тут конференцію. Закарпаття і раніше вирізнялося меншою поширеністю інсультів, меншою смертністю, добре організованою допомогою. УжНУ – напевно перший університет, який звернув увагу на те, що гіпертонічна хвороба може залежати від води і вживання їжі. Саме закарпатці виявили, що тривале споживання мінеральної води може призводити до гіпертонічної хвороби. Тут же доведено і те, що побутові, культурологічні, психологічні фактори також впливають на хворобу та реабілітцію».

За словами Миколи Поліщука, вуличні акції «Стоп, інсульт», які постійно відбуваються і у рамках «Карпатських читань» допомогли людям зберегти здоров’я і навіть життя. Адже 37 % із тих, хто фактично випадково виміряв тиск під час акції, взнали про наявність у себе гіпертонічної хвороби, а отже зрозуміли, що тиск потрібно регулювати і тим самим запобігати ризику інсульту. Кожен третій гіпертонік в Україні не приймає регулярно ліки, а отже не убезпечує себе від інсульту. «Ми першими провіели великий конгрес не тільки з лікування, а з ребалітації хворих після інсульту, реадаптацію їх до побуту, саме тут в Ужгороді, – каже М. Поліщук. – У Європі вже давно це провідний напрям розвитку медицини, адже якісне життя того, хто переніс інсульт, залежить не лише від операції, а від подальших дій як медперсоналу, так і близьких».

Професор також підсумував, що Закарпаття — край, який сприяє навчанню учасників конференції, а разом з тим і їх відпочинку та культурному збагаченню.

Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання» – одна з найцікавіших і важливих медичних подій Західного регіону. Кожний рік в рамках заходу проводяться тематичні засідання: школа доказової медицини, школа реабілітації, школа об’єктивної неврології, фахові освітні лекторії та наукові семінари. Мультидисциплінарні та міждисциплінарні формати збагачують професійний досвід фахівців і відповідають сучасним європейським принципам безперервної фахової медичної освіти.

 • В Ужгороді зустрілися провідні неврологи та нейрохірурги зі всієї України. ФОТО
 • В Ужгороді зустрілися провідні неврологи та нейрохірурги зі всієї України. ФОТО
 • В Ужгороді зустрілися провідні неврологи та нейрохірурги зі всієї України. ФОТО
«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події