Під час сесії Закарпатської облради буде розглянуто звіт програми з попередження насильства у сім’ї, протидії торгівлі людьми та гендерної рівності

Опубліковано: | Переглядів: 677
 • Поділіться із друзями:

У ході 14-ї сесії облради депутатський корпус затверджуватиме звіт про виконання у 2018 році “Регіональної програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016 – 2020 роки”.

Проект рішення оприлюднений на сайті облради та розглядатиметься на засіданнях профільних комісій.

Як зазначає у звітному документі відповідальний виконавець програми – департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, торік для забезпечення реалізації заходів з обласного бюджету фактично було виділено 4546,2 тис грн. Із них – 326,0 тис грн. – департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та 4220,2 тис грн – Закарпатському обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Касові видатки за звітний період склали 4455,0 тис грн.

В інформації йдеться, що торік організовано тематичні семінари для структурних підрозділів соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів, зокрема із питань оформлення нагородних матеріалів на присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”, а також проведено тематичні семінари для студентів та викладачів УжНУ.

У ході виконання програми проведено ХV обласний конкурс-фестиваль “Таланти багатодітної родини”, в якому взяли участь 145 талановитих дітей з багатодітних сімей області. Торік також організовано та проведено виставку фоторобіт “Миттєвості сімейного щастя”, у рамках якої 15 фотохудожників краю представили свої роботи на конкурс „Успішна жінка Закарпаття».

Задля запобігання потрапляння у ситуацію торгівлі людьми проведено інформаційну акцію „Лабіринт можливостей”, участь у якій взяли близько чотирьох сотень людей. У “лабіринті можливостей” з’ясували свій ступінь ризику потрапляння у ситуацію торгівлі людьми 114 осіб, серед яких 4 іноземці.

Минулоріч організовано семінар на тему: „Захист прав людини у контексті гендерно-зумовленого насильства, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми”. У заході взяли участь експерти та спеціалісти, представники громадських організацій та релігійних громад, які займаються питаннями протидії використання дітей у примусовій праці (жебракуванні), надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми, гендерно-зумовленого насильства та проявів дискримінації за ознакою статі.

Крім того, у рамках програми проведено відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю-конкурсу творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя», участь у якому взяли 60 осіб з інвалідністю.

Виконавець програми звітує й про інші виконані завдання та проведені заходи у 2018 році. А це – акція „Хода за свободу” до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми та Міжнародного дня скасування рабства Спільно з суб’єктами взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми; автопробіг „За безпечну міграцію!”; у рамках Міжнародної кампанії „16 днів активних дій проти гендерного насильства” проведено конференцію на тему: „Впровадження просвітницьких програм протидії домашнього насильства”; акція „Подолаймо насильство разом!” за участю соціальних партнерів та громадських організацій та соціально-правовий квест „Подолаймо насильство разом!” на базі ректорату УжНУ та ін.

У рамках програми розроблено, виготовлено і розповсюджено соціальну рекламу та методичні матеріали, спрямовані на запобігання насильству в сім’ї, протидію торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Зокрема, під час регіональної вуличної акції „Бузкова стрічка”, роздані брошур та листівки з інформацією про установи та заклади, до яких необхідно звертатися у разі домашнього насильства.

За кошти, які передбачені для реалізації заходів програми придбано понад 2 тисячі новорічних подарунків для дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей області. Святкові подарунки отримали й діти та молодь з особливими потребами, діти, які утримуються у ДУ “Закарпатська установа виконання покарань № 9” та діти-сироти, діти позбавленим батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях Великоберезнянського, Перечинського та Ужгородського районів.

Серед досягнутих результатів – робота щодо вдосконалення механізмів соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю. Для цього, Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано та проведено низку семінарів-навчань та тренінгів, участь у яких узяли понад 300 учасників із числа працівників системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівців із соціальної роботи та представників інших суб’єктів соціальної роботи.

Також Центром організовано та проведено ряд освітньо-виховних, просвітницьких і святкових заходів, які спрямовані на укріплення інституту сім’ї у суспільстві та підняття на високий рівень статусу матері. Зокрема, з нагоди відзначення Дня матері та Міжнародного дня сім’ї в області організовані урочистості, в рамках яких відбулася зустріч прийомних матерів та матерів-вихователів з керівництвом області. Під час заходу відзначені нагородами прийомні матері та матері-вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, які функціонують на території області за зразкове виховання дітей у сім’ї, забезпечення умов для всебічного їх розвитку, виявлені при цьому турботу, піклування, високу відповідальність.

Крім того, торік центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області організовано та проведено навчання для кандидатів в опікуни та піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів, за 40-годинною програмою навчань, інформує прес-служба Закарпатської облради.

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Loading...

Анонси подій

Березень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
« Лют   Кві »
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Різне:

 • ТБ програма

 • Гороскоп

 • База крадених велосипедів

 • Рецепти

 • Погода

  • Ужгород

   Невеликий дощ сьогодні вночі.

   • Невелика Хмарність

    Зараз: 15.92°C/1019.03гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 12.82°C/1018.52гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 11.78°C/1018.3гПа

   • Сильна Хмарність

    Об 16 годині: 11.07°C/1018.04гПа

   • Сильна Хмарність

    Об 17 годині: 10.53°C/1017.61гПа

  • Мукачеве

   Невеликий дощ сьогодні вночі.

   • Хмарно

    Зараз: 16.68°C/1018.86гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 13.46°C/1018.41гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 12.38°C/1018.25гПа

   • Сильна Хмарність

    Об 16 годині: 11.62°C/1018.05гПа

   • Сильна Хмарність

    Об 17 годині: 11.03°C/1017.67гПа

  • Берегове

   Туман завтра вранці.

   • Хмарно

    Зараз: 16.9°C/1018.81гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 13.21°C/1018.27гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 12.23°C/1018.06гПа

   • Хмарно

    Об 16 годині: 11.47°C/1017.82гПа

   • Сильна Хмарність

    Об 17 годині: 10.8°C/1017.43гПа

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події