72748
16:03 4.012019

Візит Уляни Супрун на Закарпаття: спецоперація проти кору, реформування медицини та крапки над «і» у натягнутих стосунках із Москалем

Життя 410

Про реформування системи охорони здоров’я в Україні, заходи для подолання спалаху кору, а також про натягнуті стосунки з очільником Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, – йшлося під час брифінгу в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в Ужгородській міській раді.

Підписуйте договори з лікарями!

На Закарпатті є гарні приклади роботи у рамках реформи системи надання медичних послуг в Україні, – наголосила Уляна Супрун. До прикладу, в Мукачеві. Щомісяця на первинну ланку медицини Мукачева спрямовувалося 1,8 млн грн.

– Наразі 63 % мешканців міста підписали декларації, а це 57 тисяч осіб. Тож їхній Центр первинної медико-санітарної допомоги у листопаді отримав 3,5 млн грн, а це вдвічі більше, ніж було. Усі ці кошти пішли на підвищення зарплати для лікарів та медсестер, а також надання чітко визначених медичних послуг.

Аналогічна ситуація і в Міжгірському районі. За словами пані міністра, там 1 млн на місяць отримувала первинна ланка фінансування. Після того, як 72 відсотки мешканців підписали договори, місцевий Центр отримав 2,5 млн грн (теж у листопаді), отже, всі кошти спрямовані на підвищення зарплат і надання послуг.

По Ужгороду підписано тільки 60 % декларацій, а це 67 тисяч осіб, лікарі отримували 240 грн за одного пацієнта, а могли би понад 500 тис. Тож Уляна Супрун закликала ужгородців активно підписувати договори зі своїми лікарями, оскільки це – прямий шлях до підвищення зарплат лікарям та оснащення амбулаторій.

Спецоперація проти кору

За 2018-й рік від ускладнень кору в Україні померла 22 людей. Найгірша ситуація – на Львівщині. Саме у цій області насамперед планують провести так звану спецоперацію проти кору. Відтак сюди підключать Івано-Франківську та Закарпатську області. Йдеться про те, що у школах створять тимчасові пункти щеплень. За дозволом батьків дітей вакцинуватимуть. Для цього є необхідна кількість якісної вакцини бельгійського та французького виробництва. Про це під час брифінгу повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун:

– Це неприпустимо, щоби в 21 ст. у європейській країні люди помирали від кору. Ситуація виглядає таким чином, що в Україні за останні півтора роки 54 тис. людей захворіли на кір, а це більше проблем, ніж 5 років війни на Сході. Тобто це питання національної безпеки! Кір не лікується! Ми можемо тільки захиститися від цієї недуги. Єдиний спосіб не захворіти – це вакцинація.

Також пані міністр наголосила на тому, що Закарпаття межує із ЄС, а віруси як відомо не знають кордонів. Тож потрібно подумати як захистити себе і не тільки.

Наявність вакцин та натягнуті стосунки із Москалем

Під час брифінгу журналісти не могли не спитати Уляну Супрун про наявність й інших вакцин. Адже відомо, що останнім часом на Закарпатті часто приходить гуманітарна допомога з Угорщини. І якщо б не вона, то важко передбачити в якому стані була б система охорони здоров’я в області взагалі. Натомість очільник краю Геннадій Москаль при будь-якій “зручній” нагоді негативно відгукується про роботу Міністерства охорони здоров’я та зокрема про його очільницю пані Супрун.

– Закарпаття мало недостачу вакцин через помилки вашого Департаменту охорон здоров’я, – наголосила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. – МОЗ надсилає області вакцини у тій кількості, в якій приходить замовлення від Департаменту охорони здоров’я, а Департамент зробив неправильне замовлення і неправильний розподіл!

В Україні є 125% від потреби вакцин, від МОЗ ми стовідсотково передаємо вакцини у тих кількостях, що було замовлено. Якщо ваш Департамент неправильно порахував і їх не замовили, якщо вони неправильно замовляють і неправильно розподіляють, то немає вакцин.

Також пані Супрун зазначила, що Міністерство

також виділило додаткові кошти на інсуліни, але голова Закарпатської ОДА попросив гуманітарну допомогу, замість того, аби зробити правильне замовлення.

– Це його якась політична ідея, не знаю, чому, – додала вона. – У минулому, 3-4 роки тому була проблема із вакцинами, був брак деяких вакцин на світовому рівні, але за останній  рік, минулого року 1,5 млн доз ми закупли і 950 тис людей вакцинували тільки проти кору.  800 тисяч вакцин є складах. Вони є і у вас.

Насамкінець пані Супрун зазначила, що всі питання, щодо поведінки очільника ОДА потрібно ставити йому особисто,  бо в неї на це пояснень немає.

– Замість того, щоб співпрацювати з нашим Міністерством, він цього не робить. А лікарі Закарпаття є просто заручниками вашого губернатора, – наголосила очільниця Міністерства.

Варто зазначити, що у рамках візиту пані міністр мала зустріч з медичним активом області. Зокрема йшлося про зміни фінансування системи охорони здоров’я, доступності ліків, якісного надання медичної допомоги, вдосконалення системи екстреної медичної допомоги, а також вакцинації населення. Сам очільник краю на цій зустрічі присутній не був, тільки його заступник Ярослав Галас. Після обласного центру, пані Супрун відвідає з робочим візитом Мукачево.

Христина БІКЛЯН

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне