Хто має право на отримання безкоштовних лікарських засобів

Опубліковано: | Переглядів: 14708
 • Поділіться із друзями:

«Добрий день. Змушений написати вам, оскільки моє звернення до лікарів РБ смт Воловець було безрезультатним.

Усе почалося з того, що 9 серпня 2014 року в мене стався інсульт, паралізувало праву руку та ногу. А в березні 2018-го я мав два інфаркти. Коли мене виписали з обласної лікарні в районну, то сказали, що всі питання будуть вирішуватися з медиками на місці.

Однак путівку мені не надають, бо не маю групи, а сам я її не зроблю. Картку на знижку ліків теж не можу отримати.

Мені 65 років. Маю 1800 грн пенсії. Мені треба приймати ліки «Брилінта», одна упаковка на місяць коштує 1813,90 грн. А решту за що купити?

Тому прошу вас відповісти, що можна, а що не можна, щоб я міг показати нашим сімейним лікарям».

Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 року № 187, право на отримання путівки до санаторно-курортного закладу мають особи з інвалідністю всіх категорій у порядку черговості подання заяв.

Згідно із законом, інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм, або з уродженими дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності й необхідності в соціальній допомозі та захисті.

Отримання певної групи інвалідності здійснюється відповідно до Інструкції про встановлення груп інвалідності, затвердженої Наказом МОЗ України від 05.09.2011 року № 561. Установити інвалідність особи може виключно Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) відповідного району. Наприклад, населення Воловецького району обслуговує Мукачівська міжрайонна МСЕК. Хворого, який направляється на комісію, представляє лікуючий лікар, який повинен надати всі підтверджувальні документи про діагноз та стійке захворювання особи.

Що ж стосується права на отримання безкоштовних лікарських засобів, то вони видаються громадянам відповідно до урядової програми «Доступні ліки». Пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Перелік таких ліків постійно оновлюється, однак на сьогодні є чинним Наказ МОЗ України від 03.08.2018 року № 1446, що містить 261 найменування лікарських препаратів.

Крістіан ФЕКИЙШГАЗІ,

адвокат ЮК «Колегіум»

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події