Незабаром стартують літні табори при школах

Опубліковано: | Переглядів: 1098
 • Поділіться із друзями:

Уже 27 травня в усіх школах пролунав останній цього навчального року дзвоник. Тепер перед батьками постає питання, куди влаштувати малечу до того часу, поки дорослі зможуть скористатися своєю черговою відпусткою. Цим переймаються в першу чергу ті, чиї діти відвідували початкову школу.

табір 1

Нагадаємо, що 2016-й оголошено Президентом роком англійської мови в Україні.

Цього літа короткотривалі табори працюватимуть практично на базі кожного загальноосвітнього закладу не тільки Ужгорода, а й усіх населених пунктів області. Це будуть так звані мовні табори, де дітки вправлятимуться в спілкуванні іноземною мовою. Школи зазначили у своїх програмах заняття та ігри переважно англійською, але є й такі, де учні підтягуватимуть рівень знань із німецької, французької, угорської, словацької та польської.

Але й тут не так усе просто, як здається на перший погляд. Не всі батьки зможуть влаштувати своє чадо туди, куди їм би хотілося. Є певні обмеження в кількості місць груп у школах. Адже основою перебування в літніх мовних таборах є забезпечення дітей якісним харчуванням та відповідними умовами. Якщо з останнім ще можна розібратися, то нагодувати малечу – справа не з простих.

Відомо, що пришкільні табори денного перебування поділили на дві категорії. До першої належать ті заклади, де діти перебуватимуть тільки до обіду, їх не годуватимуть. У таборах другої категорії передбачене харчування під час денного перебування.

«Мені зручно водити свою дитину тільки до обіду, а потім забирати. У нас проблема з харчуванням – донька перебирає в їжі. Та й як там годують?!» – коментує матуся другокласниці.

Інша мама так пояснює перебування свого сина в таборі: «У школі оголосили, що це будуть мовні табори. Щодня з дітьми підтягуватимуть англійську. У сучасному світі знання іноземної мови дуже важливе, тому я рада такій нагоді».

Відомо, що переважна більшість шкіл пропонує місця насамперед своїм учням. Так легше й педагогам, які задіяні в таборах при навчальних закладах.

До слова, працюватимуть там ті вчителі, які на початок функціонування табору перебуватимуть у відпустці. «Ця робота добровільна, але іноді тебе просто ставлять перед фактом. А оплата праці мізерна. При цьому вся відповідальність лягає на вихователя. Про щоденні заняття та їхнє різноманіття взагалі не згадую… Для цікавого дозвілля потрібно запланувати екскурсії та ігри. Якщо з іграми проблем нема, то з екскурсіями навпаки. Це додаткові батьківські кошти, яких у багатьох просто не вистачає. Залишаються ігри на асфальті шкільного подвір’я», – пригнічено розповідає одна з учителів.

Нагадаємо, що літні табори функціонуватимуть протягом 14 днів (6–24 червня) за кошти міського бюджету на базі: спеціалізованої школи І–ІІІ ст. № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов (150 дітей), ЗОШ № 6 (120 дітей), № 7 (120 дітей), № 8 (180 дітей), № 15 (150 дітей), БПЛ «Інтелект»-ЗОШ І–ІІІ ст. № 11 (120 дітей), ЗОШ І–ІІІ ст. № 20 – ліцею «Лідер» (180 дітей), НВК «Престиж» (120 дітей), «Ялинка» (60 дітей), «Первоцвіт» (90 дітей), а також протягом 10 днів (30 травня – 10 червня) за батьківські кошти на базі НВК «Пролісок».

У місті також діятимуть літні мовні школи на базі класичної гімназії, лінгвістичної гімназії ім. Т.Г.Шевченка, СЗОШ І ст. № 1 з поглибленим вивченням англійської мови, СЗОШ І–ІІІ ст. № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів, СШ І–ІІІ ст. № 3 з поглибленим вивченням англійської мови, № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов, ЗОШ І–ІІІ ст. № 7, № 10 ім. Дойко Габора, БПЛ «Інтелект» – ЗОШ І–ІІІ ст. № 11, ЗОШ І–ІІІ ст. №12, № 16, ЗОШ І–ІІІ ст. № 20 – ліцею «Лідер», НВК «Веселка».

У таборах та мовних школах, що функціонуватимуть за рахунок міського бюджету, кошти на харчування передбачені в розмірі 30 гривень на одну особу на день.

Сподіваємося, погода, настрій і заплановані заходи сприятимуть оздоровленню та розвитку наших дітей.

Софія ПЕКАРОВИЧ

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події