14 млн євро допоможуть розвинути природоохоронні території України

Опубліковано: | Переглядів: 762
 • Поділіться із друзями:

У середині травня стартував шестирічний проект «Підтримка природоохоронних територій в Україні», націлений на покращення  ефективності управління природоохоронних територій та збереження їх екологічних цінностей. Проект фінансується німецьким Банком розвитку Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).

b0eac15f-8e40-453e-be2f-2e96f4b30935

Проект реалізується Міністерством екології та природних ресурсів України в співпраці з Всесвітнім фондом природи WWF в Україні, Українським товариством охорони птахів, Франкфуртським зоологічним товариством та німецькою компанією AHT GROUP AG.

Запропонована географія проекту:

 1. Природний заповідник «Горгани»
 2. Карпатський біосферний заповідник
 3. Карпатський національний природний парк
 4. Національний природний парк «Синевир»
 5. Ужанський національний природний парк
 6. Верховинський національний природний парк
 7. Вижницький національний природний парк
 8. Яворівський національний природний парк

Під час проекту будуть розроблені плани розвитку відібраних природоохоронних територій, розбудована інфраструктура, а також забезпечене обладнання та проведена підготовка персоналу, необхідні для реалізації планів розвитку. Буде проведена велика інформаційна робота з місцевими жителями, щоб сприяти підтримці розвитку природоохоронних територій. Також планується залучати місцеве населення, яке проживає у межах відібраних природоохоронних територій або у безпосередній близькості до них, для участі в соціально-економічних заходах, в які планується інвестувати кошти. Географія проекту планується бути розширеною в інші регіони країни.

К.б.н. Богдан Проць, координатор WWF в Україні із природоохоронної роботи говорить: «Цей проект – це ковток свіжого повітря для природоохоронних територій України, які знаходяться вже протягом тривалого часу у депресивному стані. Він дає можливість підвищити увагу державних органів та громадськості до проблем збереження біорізноманіття, залучення місцевих громад до охорони природи та розвитку зеленого туризму. Крім цього, це унікальний шанс покращення ефективності функціонування природоохоронних об’єктів, повернення ентузіастів у природоохоронну справу та залучення бізнесу».

Багато хто може бути налаштований скептично – 14 млн. євро, черговий грант, який можна «розпилити». Але вдалося вибудувати такий механізм проекту, який на весь період роботи до 2022 р. гарантує не тільки його успішну реалізацію, але і сильний імунітет проти корупційних ризиків. Зокрема, буде залучатися електронна система публічних закупівель Prozorro, усі проектні кошти зберігатимуться в Німеччині, створюється система громадського моніторингу, аудит проводитиметься у Німеччині та інше.

WWF слідкуватиме за прозорістю та доцільністю використання коштів, відкрито звітуючи про свою частину роботи.

Наразі, проект знаходиться на початковій стадії: вже створено команду, формуються ключові завдання, готуються відповідні документи та налагоджуються зв’язки між учасниками. Команда проекту цілком розуміє, що природно-заповідні території потребують якнайшвидших рятівних  заходів, з метою забезпечення їх мінімального ефективного функціонування вже зараз.

Для довідки:

Українське товариство охорони птахів (ТОП) — національна громадська природоохоронна організація, заснована 1994 року як перша неурядова організація з охорони птахів в Україні. Нині Товариство є українським партнером BirdLife International — всесвітнього партнерства природоохоронних організацій.

birdlife.org.ua

Всесвітній фонд природи WWF – це одна з найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що має більше 5 млн прихильників по всьому світу, працюючи в понад 120 країн. Заснована у 1961 році. Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина та природа будуть жити у гармонії.

ukraine.panda.org

KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) — німецький державний банк розвитку зі штаб-квартирою у Франкфурт-на-Майні. Заснований у 1948 році як складова частина Плану Маршалла. Сьогодні KfW є третім за величиною банком ФРН (після Deutsche Bank та Commerzbank). 80% його акцій належитьФедеральному уряду ФРН, решта 20% — федеральним землям ФРН.

www.kfw.de

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події