Що таке апостиль?

Опубліковано: | Переглядів: 19714
 • Поділіться із друзями:

Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

Апостиль – це міжнародний спеціальний штамп, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах та робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції. Проставляється на документі або оформляється як додаток до нього. Ставиться він на оригіналі документа державного стандарту або на їх нотаріальній копії, і не може ставитися на документі не виданому державним органом.

Апостиль виник як альтернативна і універсальна процедура підтвердження чинності наших документів в інших державах. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах, а не в одній.

Якщо громадянин України вирушає до іншої країни на роботу або на постійне місце проживання, то йому можуть знадобитися різного роду документи (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, довідка про відсутність судимості та інші документи), які він отримав в Україні. Для того, щоб за кордоном ці документи були чинними, і між нашими країнами немає угоди про відміну або спрощення процедури їх легалізації, то вони мають пройти консульську легалізацію або процедуру проставлення апостиля.

Іншими словами, апостиль це підтвердження справжності документа, а також підтвердження того, що посадова особа, яка підписала відповідний документ, мала на це всі необхідні повноваження.

Апостиль проставляється:

на документах, які виходять від органів судової влади України;
на документах, які виходять від органів прокуратури України, органів юстиції;
на адміністративних документах;
на документах про освіту та вчені звання;
на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
на офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.

В Україні повноваження на проставлення апостиля надані Міністерству освіти і науки України, Міністерству закордонних справ та Міністерству юстиції України.

Міністерство освіти і науки України уповноважене ставити апостиль на офіційних документах, що стосуються сфери освіти і науки.

Міністерство закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Міністерство юстиції України проставляє апостиль на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 11.11.2015 № 2268/5, проставлення апостиля Міністерством юстиції України здійснюється за допомогою програмних засобів ведення електронного реєстру апостилів.

В такому випадку посадова особа територіального органу Міністерства юстиції України візуалізує на папері апостиль, сформований за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документа, з обов’язковим проставленням у пункті 9 штампа апостиля печатки, або прикріпленням у цьому пункті марки апостиля.

Для проставлення апостиля Міністерством юстиції України, будь-яка особа може звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану територіального органу Міністерства юстиції України, зокрема у Закарпатській області перелік відділів ДРАЦС із контактними даними можна знайти на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області (www.zakjust.gov.ua) в рубриці «Підвідомчі органи та установи».

Начальник відділу з питань нотаріату 
Головного територіального 
управління юстиції 
у Закарпатській області
Юрій Савчук

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події