Гаряча пора для вступників: що пропонують вузи Закарпаття

Опубліковано: | Переглядів: 2837
 • Поділіться із друзями:

І знову прийшов час, який з нетерпінням, побоюваннями, сподіваннями та надіями чекали тисячі випускників, – стартувала вступна кампанія у виші України.

Сучасний абітурієнт може подати документи до будь-якого вузу, але перевага, звичайно, надається навчальним закладам рідного краю. Причин цього багато: батьки не готові відпускати своїх дітей далеко від себе; важливою є й оплата за навчання, яка в місцевих вишах є значно дешевшою, ніж у столичних; ціна проживання майбутнього студента теж відіграє не останню роль. Що ж пропонують найвідоміші вузи Закарпаття?

Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II

Це вищий навчальний заклад України недержавної форми власності III рівня акредитації, заснований Благодійним фондом Закарпатського угорського педагогічного інституту. Виш діє з 1996 року згідно з ліцензією МОН України.

Підготовка фахівців здійснюється на денній та заочній формах навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст, бакалавр, магістр. Секретар приймальної комісії інституту Барань Бейло розповів, що для здобуття ступеня бакалавра на основі сертифікатів ЗНО прийом заяв буде проводитися з 12 до 26 липня.

Для здобуття ступеня магістра заяви можна подавати з 12 до 26 липня. Звертаємо увагу абітурієнтів, що для вступу на спеціальність «Історія та археологія» у 2018 році необхідно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови, який буде проводитись у формі ЗНО. Електронна реєстрація для його складання тривала з 14 травня до 5 червня.

Підготовка бакалаврів проводиться за спеціальностями: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Історія», «Географія», «Біологія та здоров’я людини», «Хімія», «Математика», «Туризм», «Облік і оподаткування», «Українська, англійська та угорська філологія». Для здобуття освітнього ступеня магістра можна обрати серед спеціальностей: «Історія та археологія», «Біологія», «Українська та угорська філологія», «Математика», «Початкова освіта».

У Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ навчання безкоштовне, а на денній формі всі студенти отримують стипендію!

Коледж ЗУІ, створений у 2012 році, на сьогодні є відокремленим структурним підрозділом Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Основний напрям діяльності коледжу – підготовка фахівців за ліцензованими напрямами освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» за спеціальностями: «Дошкільна освіта», «Соціальна робота», «Прикладна математика», «Туризм», «Облік і оподаткування».

У 2017–2018 навчальному році в коледжі навчалося 327 студентів із 7 районів області, зокрема 33 випускники загальноосвітніх шкіл з українською мовою навчання. Викладацький склад закладу налічує 43 педагоги.

Ужгородський національний університет

Виш заснований у 1945 році, належить до класичних університетів України і має IV рівень акредитації. В УжНУ сформувалися потужні наукові школи, відомі далеко за межами нашої країни, ведеться наукова співпраця з багатьма провідними університетами світу.

У складі вузу функціонують українсько-угорський навчально-науковий інститут та 20 факультетів: біологічний, географічний, інженерно-технічний, історії та міжнародних відносин, математичний, медичний, стоматологічний, економічний, здоров’я та фізичного виховання, інформаційних технологій, післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, суспільних наук, іноземної філології, туризму та міжнародних комунікацій, фізичний, філологічний, міжнародних економічних відносин, хімічний, юридичний.

Форми навчання денна та заочна. Підготовка фахівців проводиться за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр. Терміни навчання – 5–6 років.

Крім того, вагомим структурним підрозділом УжНУ є Природничо-гуманітарний коледж – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, створений наказом Міністерства освіти України № 103 від 8 квітня 1999 року. Тут здійснюється підготовка фахівців за спорідненими спеціальностями університету за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» із таких спеціальностей: «Бухгалтерський облік», «Фінанси і кредит», «Правознавство», «Розробка програмного забезпечення, «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Землевпорядкування», «Туристичне обслуговування».

Випускники коледжу продовжують навчання для здобуття диплома з обраної спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» у Державному вищому навчальному закладі «Ужгородський національний університет» або в іншому ВНЗ України за скороченим терміном навчання.

Закарпатська академія мистецтв

Перший художній навчальний заклад на Закарпатті – Ужгородське державне художньо-промислове училище – було засновано в березні 1946 року. Його очолював Адальберт Ерделі. До викладацької діяльності на відділеннях художнього розпису та художньої різьби по дереву були залучені видатні митці: Йосип Бокшай, Федір Манайло, Андрій Коцка, Адальберт Борецький, Ернест Контратович, Іван Гарапко, Василь Свида.

У 1995 році з дозволу Кабінету Міністрів України училище було перейменовано в Ужгородський коледж мистецтв ім. А.Ерделі з правом підготовки бакалаврів. З метою реалізації мрії Адальберта Ерделі про вищий навчальний заклад, а також для збереження традицій закарпатської художньої школи розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 червня 2003 року № 361-р було створено Закарпатський художній інститут, а його першим ректором призначено Івана Небесника. Коледж увійшов до структури під назвою Коледж мистецтв ім. А.Ерделі Закарпатського художнього інституту.

У навчальній діяльності заклад працює за напрямом «Мистецтво» і має спеціалізації: «Дизайн» (за видами: графічний дизайн, дизайн інтер’єру, дизайн середовища, мультимедійні технології та web-дизайн), «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (за видами: живопис, графіка, художня кераміка, художня обробка металу, художня обробка дерева).

Згідно з рішенням ДАК України, ці спеціальності акредитовано за ІІІ рівнем. Колектив інституту проводив активну навчальну й наукову діяльність з метою досягти ІV рівня акредитації. І 13 квітня 2016 року Наказом Міністерства освіти і науки України за № 424 була створена Закарпатська академія мистецтв шляхом перейменування Закарпатського художнього інституту.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

 

«Карпатський об’єктив»
Loading...

Анонси подій

Липень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Чер   Сер »

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Різне:

 • ТБ програма

 • Гороскоп

 • База крадених велосипедів

 • Рецепти

 • Погода

  • Ужгород

   Хмарно протягом всього дня.

   • Сильна Хмарність

    Зараз: 22.44°C/1018.53гПа

   • Хмарно

    Об 13 годині: 20.26°C/1018.19гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 19.39°C/1018.2гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 18.24°C/1018.37гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 16 годині: 17.12°C/1018.65гПа

  • Мукачеве

   Хмарно протягом всього дня.

   • Сильна Хмарність

    Зараз: 24.97°C/1018.03гПа

   • Хмарно

    Об 13 годині: 21.72°C/1017.84гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 20.41°C/1017.89гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 15 годині: 18.84°C/1018.1гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 16 годині: 17.36°C/1018.4гПа

  • Берегове

   Невелика хмарність протягом всього дня.

   • Сильна Хмарність

    Зараз: 21.71°C/1017.9гПа

   • Хмарно

    Об 13 годині: 21.35°C/1017.63гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 20.1°C/1017.69гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 15 годині: 18.72°C/1017.92гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 16 годині: 17.26°C/1018.2гПа

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події