Закарпатські ОТГ отримали перші землі від Держгеокадастру

Опубліковано: | Переглядів: 1623
 • Поділіться із друзями:

Сьогодні, 6 червня, відбулося урочисте підписання актів передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Питання передачі земельних ділянок, надання ОТГ можливості вирішувати долю земель, що розташовані на їх території було та залишається одним із найбільш актуальних питань розвитку місцевого самоврядування.

Світлана Мельничук, начальник ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області розповіла, що управлінням була проведена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення.

«Це була творча робота – наша і ОТГ, адже ми спільно знаходили території, спільно узгоджували місцевості. Наразі технічні документації вже затверджені, прийнятий наказ про передачу земель ОТГ і на підставі підписаних сьогодні документів представник ОТГ звертається до реєстратора», – зауважила пані Світлана.

Так, начальник ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області вручила головам Іршавської, Полянської, Перечинської, Баранинської, Вільховецької та Тячівської ОТГ документи, в яких міститься інформація про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу. Надалі ці документи будуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі прав на ці землі.

«Ми вдячні, що держава іде на передачу практично всіх компетенцій, які належать місцевим громадам і сьогодні ми нарешті отримали землі з державної форми власності у комунальну. Що буде з цими землями? Будемо виносити ці питання на сесію і приймати рішення. Звісно ми намагатимемося, щоб ці землі не простоювали та пропонуватимемо бізнесу створювати на них нові робочі місця», – наголосив Іван Погоріляк, голова Перечинської ОТГ, в коментарі «Карпатському об’єктиву».

Степан Бобик голова Іршавської ОТГ підкреслив велику значущість сьогоднішньої події, адже хоч і не у великому обсязі, але все-таки зроблено перший крок до реального самоврядування: «Зараз існують дві категорії земель – в межах населених пунктів, де керує міська рада та за їхніми межами, що у компетенції Держгеокадастру. Сьогодні було передано лише частину вільних земель, близько 60 га із запроханих нами 150 га, але робота продовжуватиметься».

Варто додати, що загалом в Україні створено 665 ОТГ, на території яких знаходяться орієнтовно 759 тис га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність. Зокрема, на Закарпатті з 1 січня цього року у нових бюджетних умовах працює 6 ОТГ, які отримають у комунальну власність 416 земельних ділянок площею 1300 га.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

 • Закарпатські ОТГ отримали перші землі від Держгеокадастру
 • Закарпатські ОТГ отримали перші землі від Держгеокадастру
 • Закарпатські ОТГ отримали перші землі від Держгеокадастру
 • Закарпатські ОТГ отримали перші землі від Держгеокадастру
 • Закарпатські ОТГ отримали перші землі від Держгеокадастру
 • Закарпатські ОТГ отримали перші землі від Держгеокадастру

 

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події