Науковці УжНУ взяли участь у конференції, присвяченій розробці програми збереження громадського здоров’я

Опубліковано: | Переглядів: 804
 • Поділіться із друзями:

У п’ятницю, 16 лютого, у с. Поляна на Закарпатті відбулася міжнародна науково-практична конференція «Система електронного управління публічним здоров’ям громади». У її роботі взяли участь науковці, дипломати, представники органів місцевого самоврядування, лікарі, підприємці.

1

Ужгородський національний університет на конференції представляли проректор з наукової роботи професор Ігор Студеняк, декан факультету здоров’я людини професор Іван Миронюк, завідувач кафедрою громадського здоров’я факультету післядипломної освіти професор Геннадій Слабкий та директор НДІ засобів аналітичної техніки доцент Йосип Головач.

Проректор УжНУ Ігор Студеняк у вітальному слові зазначив, що «науковці Ужгородського національного університету відразу відгукнулися на пропозицію Полянської об’єднаної територіальної громади долучитися до реалізації пілотного проекту, який передбачає опіку над публічним здоров’ям громади. В Україні це перша спроба такої розробки, тому тут справді необхідно об’єднати зусилля науковців, практиків та місцевої влади. В УжНУ упродовж десятиліть проводяться різнопланові дослідження, результати яких можуть бути використані як при розробці даної програми, так і при її реалізації».

«Час диктує нам нові виклики і люди, які об’єдналися в громади, хочуть бачити результати перетворень, чекають позитивних змін, які впливають на поліпшення якості і умов життя – наголосив Полянський сільський голова Іван Дрогобецький. – Ми вважаємо, що на першому місці має бути турбота про здоров’я жителів громади – що є найбільшою нашою цінністю. Без нових креативних ідей, пошуку оригінальної моделі збереження здоров’я здорових людей і лікування хворих – ми не справимося з цими викликами. Сьогодні у нашої громади є усі можливості для того, аби запропонувати свій варіант опікування здоров’ям жителів громади і стати прикладом для всієї України. Суть нашого проекту полягає у визначенні за допомогою сучасних приладів стану здоров’я кожного жителя, створення електронної бази даних і виготовлення персональної електронної медичної картки.

З іншого боку ми розуміємо, що тривалий час будувати благополуччя громади виключно на курортній галузі безперспективно, тому шукаємо нові сфери розвитку економічної складової. За нашим задумом це має бути надсучасна біофабрика з виробництва екологічних компонентів для оздоровлення людей. Реалізація цього задуму неможлива без найтіснішого поєднання можливостей нашого унікального природного потенціалу з потужними напрацюваннями науковців Карпатського регіону – Ужгородського національного, Технічного (Кошице, Словаччина) та Дебреценського (Угорщина) університетів, які проявляють великий інтерес до співпраці з нами. Тому ми переконані, що наш проект не просто має право на життя, але й стане успішним».

Завідувач кафедрою громадського здоров’я факультету післядипломної освіти УжНУ, голова проблемної комісії «Соціальна медицина» МОЗ та НАМНУ, професор Геннадій Слабкий виступив з доповіддю, яка стосувалася визначення основних завдань та шляхів і методів реалізації програми забезпечення громадського здоров’я, профілактики хвороб. «Медицина рятує одну людину у випадку її захворювання. Громадська охорона здоров’я спрямовує свої зусилля на збереження здоров’я мільйонів людей, – наголосив Г.Слабкий. – На цих засадах базуються й обов’язки, до числа яких належать забезпечення вакцинації, недопущення епідемій та інфекційних хвороб, гарантування безпеки на транспорті і на роботі, зменшення смертності у результаті ішемічної хвороби серця, забезпечення здорового харчування, планування сім’ї та інше».

З доповідями на «Круглому столі» виступили представник президії Національної Академії наук України у профільному Комітеті Верховної Ради, академік Української технологічної академії Микола Шевченко, представник Національної науково-технічної асоціації України, академік УАН Юрій Сенюк, президент Закарпатської торгово-промислової палати, Почесний консул Чеської республіки в Ужгороді Отто Ковчар, сенатор Європейського економічного сенату, Почесний консул Хорватії в Україні Олександр Ротов, Олімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу, Європи, заслужений майстер спорту, професор Юрій Стеценко та інші.

Інформаційно-видавничий центр

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події