Представники закарпатської юстиції розповіли про пілотні проекти та безоплатну правову допомогу

Опубліковано: | Переглядів: 749
 • Поділіться із друзями:

Сьогодні, 27 липня, в прес-центрі Закарпатської ОДА Головне територіальне управління юстиції відзвітувало за роботу у першому півріччі, новинки в он-лайн послугах та наданні безоплатної правової допомоги.  

111

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Іван Алмаші розповів, що в краї зареєстровано 16 державних та 160 приватних нотаріусів, які за підзвітний період стягнули до державного бюджету 475 тис грн. З метою протидії рейдерським захопленням було створено Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Тож за перше півріччя комісією було розглянемо 20 скарг та прийняті відповідні рішення.

У краї успішно реалізовано пілотний проект Міністерства юстиції України щодо отримання свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку. Так, 12 відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) приймають документи та видають свідоцтва про народження в пологових будинках. Цим сервісом вже встигли скористатись 1603 особи.

Зокрема, на Закарпатті запроваджено проект Мін’юсту, щодо подання заяв через мережу Інтернет. Через веб-портал «Звернення у сфері ДРАЦС» людина може подати заяву, записатись на прийом у зручний для неї час чи отримати он-лайн консультацію. Такою можливістю скористалися 415 громадян.

Завдяки впровадженню сучасних технологій, мешканці Закарпаття мають можливість скористатися електронним сервісом з проставлення апостилю на офіційних документах. Відтак у закарпатців вже немає необхідності витрачати час на поїздку до Києва. За перше півріччя 2017 року забезпечено прийом та видачу 984 апостильованих документів.

Для того, щоб зареєструвати громадське об’єднання закарпатцям, що проживають у сільській місцевості чи у віддалених районах більше не потрібно їхати до обласного центру. Відтепер працівники місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги можуть здійснювати прийом та видачу документів під час державної реєстрації громадських формувань.

У свою чергу, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області Василь Попадинець розповів, що протягом першого півріччя до них звернулося 7 тисяч громадян. Найчастіше закарпатці звертаються з проханням допомогти у вирішення соціально-побутових питань, спадковості, трудового та кримінального права. Юристами центру було подано 1700 доручень у кримінальних справах.

Верховна Рада підтримала ініціативу Міністерства юстиції і наприкінці минулого року розширила коло осіб, які мають право на безоплатну правову допомогу. Внутрішньо переміщені особи та учасники АТО отримали можливість завертатися за адвокатським захистом з усіх питань, а поріг для малозабезпечених громадян було збільшено до 2 мінімальних зарплат.

Також, нещодавно стартував великий національний проект «Я маю право!», який виконуватиме не тільки просвітницьку функцію, а й проводитиме моніторинг порушених прав і реагування на них з боку держави. Варто додати, що просвітницька робота здійснюватиметься разом з USAID.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події