30160
14:22 25.042017

Відомий ужгородський художник представив свою «лаконічну» виставку

Життя 4729

Виставку представлено в ужгородській галереї “АРТ-ПРО”.

gabda1-60

У п’ятницю, 21 квітня, в художньому салоні «Арт – Про» (директор Володимир Ньорба) відкрилася виставка живопису заслуженого художника України Владислава Габди.

Художник завжди вирізнявся серед митців Закарпаття як оригінальним світоглядом, так і власною системою образотворення, що формувалася ще й під час навчання в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. І це не дивно, адже майбутній митець зростав і формувався у мистецькому середовищі. Батько – Василь Габда – талановитий художник, учень Адальберта Ерделі, Йосипа Бокшая та Федора Манайла, мати – вчитель у школі. Гостинна родина часто приймала вдома відомих митців Закарпаття, зачинателів крайової школи мистецтва. Серед них Адальберт Ерделі, Федір Манайло, Андрій Борецький, Андрій Коцка, Гаврило Глюк, Золтан Шолтес, Ернест Контратович, Антон Кашшай, Василь Свида та багато інших, чиї імена вже давно ввійшли в історію не тільки Закарпаття, але й України та Європи. Здоровий генофонд батьків, творча атмосфера в сім’ї зіграли позитивну роль у становленні Владислава Габди як людини, митця. Пригадує, лиш пустився ходити, як почав малювати.

Нині він цілком сформований художник зі своїм світобаченням, переконаннями, самобутнім внутрішнім світом. Владислав Габда складний і суперечливий як у житті, так і в своїй творчості. Категоричний і безапеляційний у своїх поглядах і судженнях він завжди відкритий до світу, нових віянь та мистецьких ідей, завжди у пошуку себе у мистецтві і – мистецтва у собі. За грубою і колючою личиною, ховається легко ранима душа. Це – митець мислячий, який завжди готовий аргументувати й відстоювати свою позицію у будь-який спосіб. Він з юних років намагається бути максимально незалежним у своїй творчості, ніколи не працює на замовлення і не намагається комусь догодити. Може собі це дозволити, маючи міцний тил, підтримку родини.

Не вперше бачу його роботи, тому був щиро здивований його новими полотнами, що експонуються в художньому салоні. Вони свідчить про зміну поглядів, нові ідеї митця. Нині в центрі його мистецького дослідження звичайна сітка з дроту. Споглядаючи його варіації на цю тему зринають певні асоціації, логічний ряд; сітка – решітка – неволя. Автор спонукає нас до філософських роздумів про життя і фактори, які обмежують нашу особисту свободу. Гадаю, автор свідомо звертається до цієї теми, бо в його творчості, зазвичай, ідея займає першочергове місце. Визначальною рисою його творчості є провокація і мінімалізм. Провокація у всьому; у назві, сюжеті, у системі образотворення. До слова, його чергова виставка має назву « Холст. Масло. Влад Габда», що засвідчує вищесказане.

Вважаю, що це – певний прорив у його творчості. Незважаючи на те, що тематика його робіт майже не прив’язана до нашого краю, за виключенням небагатьох робіт, художник, без сумніву, належить до славної когорти митців Закарпаття, адже народився, формувався і живе тут.

Нині Владислав Габда – один із найяскравіших митців нашого краю, який своїми роботами робить вклад у національну мистецьку скарбницю.

Володимир Мишанич,

Фото: Роберт Довганич

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне