130909
22:25 4.062022

Угорська громада Закарпаття відзначила день національної єдності. Фото

Життя 4247

4 червня у кількох населених пунктах краю організували тихе покладання вінків з нагоди відзначення Дня національної єдності угорського народу. Меморіальні заходи провели у Великій Паладі, Гечі, Великій Бийгані (Берегівський район),  Вишкові (Хустський район) та Сюрте (Ужгородський район). Традиційно організаторами виступила ГО «ТУКЗ – КМКС».

Саме цього дня, 102 роки тому, у французькому Тріаноні, що у Версалі, Королівство Угорщина погодилося на підписання угоди, яка визначила нові кордони держави. Згідно з цим договором, Угорщина позбулася 2/3 власних територій та більше половини всього населення.

У 2010 році парламент Угорщини ухвалив закон про відзначення цієї пам’ятної дати – річниці підписання Тріанонського мирного договору, який порушив територіальну цілісність країни. З прийняттям згаданого закону угорський уряд заявив: «Кожен член угорської спільноти, що опинився під владою декількох країн, належить до єдиної нації, єдність якої не можуть зруйнувати навіть державні кордони, і це вказує на особисту ідентичність угорців та всієї спільноти взагалі». Тож День національної єдності відзначають угорці у всіх куточках світу.

Катерина Ілійш, голова осередку ГО «ТУКЗ – КМКС» у Великій Паладі звернула увагу на важливість проведення таких меморіальних заходів в усіх регіонах, де проживають угорські громади. Захід у населеному пункті провели біля пам’ятного знаку загиблим у Першій світовій війні: «Саме Велика Паладь була однією з перших, яка почала проводити меморіальний захід до Дня національної єдності. З року в рік ми організовуємо урочистості, хоча протягом останніх майже трьох років, через пандемію коронавірусу, а згодом і війну, відзначення значно скромніші. Зазвичай ми проводили богослужіння в місцевій церкві, після якого мали змогу насолодитися музичною програмою від наших школярів».

Петер Ердеі, консул дипломатичної установи Угорщини в Берегові наголосив на тому, що зараз світ переживає складні часи – спочатку пандемія, а зараз війна: «Ось уже кілька років ми не можемо відзначати цей сумний день так я звикли,  проте ми разом – це головне. Загалом, історія Угорщини сповнена такими траурними датами, проте нація змогла встати з колін і стати сильнішою».

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Від початку війни до закарпатських медиків звернулося понад 85 тисяч ВПО
19:19
У Місійному центрі «Агапе» села Попово забезпечують житлом та харчуванням вимушено переміщених осіб. ВІДЕО
16:24
У першому півріччі 2022 року Закарпатська митниця видала понад 4 тисячі сертифікатів EUR.1
15:57
Ужгородські музиканти перемогли на міжнародному конкурсі
15:44
У Закарпатті до зведеного бюджету перераховано понад 5,8 млрд грн податків
15:26
Цьогоріч на Закарпатті майже 13 тисяч дітей підуть до першого класу
15:08
У Рахові вручили випускникам свідоцтва про закінчення школи
14:54
Минайці з користю готуються до нового сезону
14:45
Реформатська церква відправила чергову партію гуманітарної допомоги до Харківської області. ВІДЕО
14:33
Закарпатські пункти прихистку переселенців отримали картоплю від реформатської церкви. ВІДЕО
14:08
Всі новини
Головне