130422
17:33 28.052022

На Закарпаття прибув гуманітарний вантаж від Угорщини для України 2,3 тонни макаронних виробів

Життя 3027

Гуманітарний вантаж, а в ньому загалом 2,3 тонни макаронних виробів, передали Закарпатській обласній раді, Українсько-угорському навчально-науковому інституту УжНУ, Мукачівському аграрному ліцею ім. М.Данканича та Кам’янській територіальній громаді. Допомогу вручила консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Олександра Чізмадіа.

«Угорщина прагне вчергове допомогти Україні. Не лише Закарпаттю, а всій країні. Ця гуманітарна місія була реалізована під керівництвом уповноваженого міністра Іштвана Грежі в рамках програми «Угорщина допомагає», – повідомила дипломатка. За її словами, у вантажі переважно макаронні вироби: пів тонни передали Українсько-угорському навчально-науковому інституту, одну тонну – голові обласної ради, а також 300 тонн макаронних виробів, вітаміни для дітей та дезінфікувальне мило – директору Мукачівського аграрного ліцею.

Голова Закарпатської облради Володимир Чубірко наголосив, що гуманітарну допомогу використають для забезпечення вимушених переселенців, які живуть в області, а також відправлять у гарячі точки.

«Цей вантаж ми отримали за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Допомогу розподілимо між територіальними громадами, населеними пунктами, де живуть переселенці, котрих потрібно забезпечувати, а також відправимо в інші області – Чернігівську, Київську, Миколаївську, де люди бідують. Частину передамо військовим», – поінформував Володимир Чубірко й подякував за допомогу.

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ спрямує отриманий вантаж на забезпечення 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, а також допоможе лікарням, зокрема дитячим.

Мукачівський аграрний ліцей ім. М.Данканича з перших днів війни приймає вимушених переселенців, яким надає прихисток та забезпечує триразовим харчуванням. Наразі на базі закладу перебувають 103 біженці.

Мета гуманітарної місії подвійна – підтримка людей, які її потребують, та місцевих підприємств. «Ми цінуємо цю ініціативу, адже надані продукти були виготовлені в області, закарпатці отримали зарплату за роботу, підприємства заплатили за енергоносії. Тож це не лише гуманітарна допомога, але й підтримка закарпатських підприємств», – додав Володимир Чубірко.

Передані 2,3 тонни макаронних виробів були виготовлені на підприємстві в с. Шаланки.

«Ми замовляємо продукцію, якою забезпечуємо переселенців та місцевих мешканців, що потребують допомоги. Це податкові надходження для області, країни, а також збереження робочих місць закарпатців», – повідомив директор ТзОВ Pro Populo Carpathico Андраш Сейлеш.

«На Закарпатті успішно реалізується гуманітарна акція «Споживок», яку ми доповнюємо програмою із забезпечення макаронними виробами. А також хлібною, у рамках якої з придбаного на Закарпатті борошна замовляємо хліб у місцевих пекарнях. Його отримують переселенці та нужденні. Макаронні вироби ми також намагаємося надавати в ті центри, які забезпечують переселенців», – додав директор.

Нещодавно в рамках цієї благодійної програми 2,5 тонни макаронних виробів відправили також у Львів.

(TV21 Ungvár/CsA, Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Від початку війни до закарпатських медиків звернулося понад 85 тисяч ВПО
19:19
У Місійному центрі «Агапе» села Попово забезпечують житлом та харчуванням вимушено переміщених осіб. ВІДЕО
16:24
У першому півріччі 2022 року Закарпатська митниця видала понад 4 тисячі сертифікатів EUR.1
15:57
Ужгородські музиканти перемогли на міжнародному конкурсі
15:44
У Закарпатті до зведеного бюджету перераховано понад 5,8 млрд грн податків
15:26
Цьогоріч на Закарпатті майже 13 тисяч дітей підуть до першого класу
15:08
У Рахові вручили випускникам свідоцтва про закінчення школи
14:54
Минайці з користю готуються до нового сезону
14:45
Реформатська церква відправила чергову партію гуманітарної допомоги до Харківської області. ВІДЕО
14:33
Закарпатські пункти прихистку переселенців отримали картоплю від реформатської церкви. ВІДЕО
14:08
Всі новини
Головне